KaRRamBa i Joanna Borysewicz w klipie do singla „Zabiję!”

W Internecie ukazał się właśnie teledysk do utworu „Zabiję!”. Owo nagranie to singiel promujący najnowszy, trzynasty już album KaRRamBy, zatytułowany „Kryminalna Polska”. Utwór „Zabiję!” jest efektem muzycznej kolaboracji rapera z Joanną Borysewicz, czyli  córką gitarzysty kultowej grupy Lady Pank, Jana Borysewicza


Joannę Borysewicz kojarzymy między innymi z gorących sesji fotograficznych w prestiżowych magazynach dla panów oraz z głośnej sexafery, która zakończyła się dla niej wyrokiem sądowym. Dziś możemy poznać jej nieco inne, muzyczne oblicze.


Podczas jednej z nietuzinkowych imprez – domówek, na którą zaprosiła mnie Joasia, nasze rozmowy zeszły tradycyjnie na tematy muzyczne – opowiada KaRRamBa.Okazało się wówczas, że Joanna ma własne studio muzyczne i sporo ciekawych pomysłów w szufladzie. Słysząc zajawkę kawałka „Zabiję!”, natychmiast poczułem moc tej kompozycji, która, wymieszana z mocnym tekstem oraz ze wspaniałym wokalem Joanny, spowodowała, że włosy na rękach stanęły mi dęba i przeszyły mnie te cudowne muzyczne ciary. Od razu poczułem, że to jest genialny kawałek, który w odpowiedniej aranżacji idealnie pasuje na mój najnowszy album.


Powstał tekst i obrazek o miłości i związku z perspektywy dobrej, ciepłej, kochającej kobiety z facetem, który, by zapewnić swojej ukochanej życie na najwyższym poziomie, zbacza na kryminalną, gangsterską drogę – dodaje raper.Po latach KaRRamBa powraca z albumem „Kryminalna Polska”, gdzie po raz pierwszy – jeśli chodzi o warstwę muzyczną utworów – raper w pełnym zaufaniu powierzył kompozycje młodemu zdolnemu producentowi kryjącemu się pod pseudonimem MB Productions. Współpraca zaowocowała trzynastoma utworami, tekstowo opartymi przede wszystkim na prawdziwych, życiowych sytuacjach KaRRamBy i jego znajomych ze świata przestępczego, postrzeganych obecnie jako legendy polskiej mafii.


Na płycie usłyszymy gościnnie wokalistkę Ervi, wielbicielom KaRRamBy znaną z koncertów i z klipu do piosenki „N@J!”, a także wyżej wspomnianą Joannę Borysewicz, do tej pory nie ujawniającą swojego talentu wokalnego.


KaRRamBa to jeden z prekursorów muzyki rap w Polsce. Zadebiutował na rynku muzycznym ponad dwadzieścia lat temu, odnosząc spektakularne sukcesy przekładające się na ogromną popularność artysty oraz na niesamowitą sprzedaż jego albumów, już wtedy pokryte złotem i platyną. W ostatnich latach przypomniał się w mediach jako twórca, autor i lider humorystycznego projektu muzycznego PeWeX.


Zajrzyj po więcej:

KaRRamBa  na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.