Kasia Kowalska gwiazdą „Lata z radiem”

We wtorek 11 sierpnia na wakacyjnej scenie radiowej Jedynki zagra Kasia Kowalska – jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, kompozytorka i autorka tekstów, której grono najwierniejszych fanów powiększa się stale od ponad ćwierć wieku.

Występ ze studia koncertowego Polskiego Radia transmitowany będzie w formie streamingu wideo w mediach społecznościowych i na stronie Jedynki, a w piątek 14 sierpnia – na antenie Programu 1. Początek muzycznych wieczorów z gwiazdami „Lata z radiem” o godz. 20.00.

Jako nastolatka Kasia Kowalska uciekła z domu na rockowy festiwal do Jarocina – z głową ogoloną jak Sinéad O’Connor. Był to znak buntu przeciw powszedniości życia w małym miasteczku. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źródłem emocji i siły. Dziś to ona, poprzez muzykę, daje energię innym, którzy dzięki jej tekstom mają siłę zmierzyć się z codziennością. I choć od wydania pierwszego albumu Kasi minęło wiele czasu, i wiele wydarzyło się również w jej życiu, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje.Podczas ponad 25-letniej kariery, charyzmatyczna gwiazda wydała 11 albumów i wypromowała wiele hitów, w tym m.in. „Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew” czy „Straciłam swój rozsądek” – piosenkę z filmu „Nocne graffiti”, w którym zagrała główną rolę. Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, w tym statuetkę dla „Najlepszego polskiego artysty” MTV EMA 2001. W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, artystka wydała nowy album „AYA”, który rok później otrzymał nominację do „Fryderyka” – najważniejszej nagrody muzycznej w kraju.

Niespełna miesiąc temu Kasia Kowalska zaprezentowała koncertową wersję utworu „Domek z kart” – kolejnego po „Tolerancji” z gościnnym udziałem Stanisława Soyki – singla i teledysku, promującego muzyczne wydawnictwo z cyklu „unplugged”. Album wydany został w październiku ubiegłego roku z okazji 25-lecia pracy artystycznej. W ramach jubileuszu odbyło się wiele wydarzeń, podczas których wokalistka świętowała ćwierćwiecze twórczości i obecności na scenie. Jednym z nich był wyjątkowy koncert w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku to wtedy artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach z towarzyszeniem wyjątkowych gości: Edyty Bartosiewicz i wspomnianego już Stanisława Soyki.


To jest powrót do kuchni, w której zamykało się po parę godzin codziennie i tworzyło piosenki. Trochę też takie obnażenie przed słuchaczem, bo jednak nie ma się za czym schować, głos jest wyeksponowany, jest harmonia, a na scenie niewiele instrumentów. Nie ma żadnych sztuczek, nie ma tricków, nie ma postprodukcji – mówiła gwiazda w „Muzycznej Jedynce”.


Do tej pory w ramach letnich koncertów „Lata z radiem” wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski, sanah, IRA, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Anna Wyszkoni i Andrzej Piaseczny. A już 18 sierpnia podczas koncertu on-line i 21 sierpnia na antenie radiowej Jedynki wystąpi MROZU – wokalista wykonujący muzykę z pogranicza R&B i popu, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.