Kayah świętuje urodziny we wrocławskim Imparcie!

Piątego listopada, czyli w dzień swoich okrągłych pięćdziesiątych urodzin Kayah wystąpi we wrocławskim Imparcie, wraz z jednym ze swoich świetnych projektów Kayah & Transoriental Orchestra. Artystka postanowiła spędzić ten dzień ze swoimi fanami. Napisała na Facebooku, że „będzie mi szalenie miło świętować z Wami ;)”, więc na pewno będzie wyjątkowo!


Kayah zabierze was w niezapomnianą podróż. 
Cały pomysł znalazł swój początek w wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Przełomowym momentem było zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt – Transoriental Orchestra. Artystka do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnymi siłami wybrali do projektu wybitnych muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co sprawia, że charakter projektu jest wielokulturowy. Instrumenty, które możemy tam spotkać, to między innymi cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.


Ten repertuar to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. To zróżnicowanie geograficzne ma istotny wpływ na brzmienie, możemy tu usłyszeć elementy bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. Innym wyzwaniem dla artystki były języki – śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.


Transoriental Orchestra wystąpi w składzie:
– Jan Smoczyński / piano, klawisze
– Iwonka Zasuwa / wokal
– Marta Zalewska / bas, kontrabas
– Patrycja Napierała / instrumenty perkusyjne
– Mateusz Adamczyk / skrzypce
– Jahiar Azim Irani /cymbały, santur, wokal
– Jakub Niedoborek / gitary, oud, saz, lutnie
– Włodzimierz Antoniw / klarnet, klawisze, elektronika 
– Maciej Cierliński / lira korbowa


Bilety w cenach: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 65 zł – miejsca stojące, 45 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie) do nabycia w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.wrockfest.pl/bilety-online/www.biletin.pl,www.ticketpro.plwww.eventim.pl.


Zajrzyj po więcej 

KAYAH na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.