Kazik i Kwartet ProForma z teledyskiem do singla „Nie dali ojce”

W Internecie ukazał się właśnie najnowszy teledysk zespołu Kazik i Kwartet ProForma, zrealizowany do kawałka „Nie dali ojce”. Piosenka ta pochodzi z płyty „Tata Kazika kontra Hedora”, która ukazała się w maju 2017 nakładem SP Records. To wyjątkowy album, gdyż Kazik Staszewski oraz Kwartet ProForma dokonali tu rzeczy niezwykłej. Odnaleźli bowiem nieznane dotąd wiersze Stanisława Staszewskiego i opisali do nich muzykę. Muzykę poruszającą, urzekającą, zapadającą w pamięć.


„Nie dali ojce” to utwór klimatyczny, urzekający melancholijnym, refleksyjnym nastrojem. Wideoklip w reżyserii Mikołaja Świderskiego wykorzystuje motywy oniryczne i symboliczne, wprowadzając bohaterów, granych przez Kazika Staszewskiego, Przemka Lembicza i Marka Wawrzyniaka, w świat niezwykłych wizji. Zdjęcia zrealizowano między innymi w poznańskim pubie Kultowa oraz w Scenie Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej w siedzibie dawnego kina Olimpia w Poznaniu.


Singiel ukazał się także na wyjątkowym nośniku, czyli płycie 7″ w limitowanej edycji winylowej. Strona A zawiera „Nie dali ojce” w wersji Kazika i Kwartetu ProForma, a strona B – wykonanie Stanisława Staszewskiego, odtworzone z jego zachowanych autorskich nagrań z lat 60. i 70.Słowa stworzył Stanisław Staszewski, zaś muzykę skomponowali wspólnie Kazimierz Staszewski, Przemek Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak i Marcin Żmuda.


Zajrzyj po więcej:

Kazik i Kwartet ProForma na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.