Kazik Staszewski powrócił z nowym utworem

Kazik powraca! Po raz pierwszy od kilkunastu lat artysta pracuje nad solowym albumem. „Zaraza” ukaże się już w czerwcu, a pierwsza muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – swoją premierę ma już dzisiaj na YouTube i w pozostałych serwisach streamingowych.

Twój ból jest lepszy niż mój” to trafny, nieco sarkastyczny komentarz do bieżących wydarzeń politycznych. Kazik w wybitnej formie powraca do komentowania aktualnych spraw – utwór odnosi się do zajścia, które wstrząsnęło Polakami. Kawałkowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka.

Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Kazika – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej. Tytuł zapowiadanego albumu, „Zaraza„, nawiązuje zresztą do tego tematu. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu.

Kazik współpracuje obecnie z Wojciechem Jabłońskim, z którym gra od lat w formacji Kult. Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych – klawiszowiec i kompozytor. Różnorodne aranżacje, z wykorzystaniem gitar, perkusji, a nawet fortepian, saksofonu czy akordeonu sprawią, że będzie to bardzo oryginalny projekt pod względem muzycznym, nawiązujący także do wcześniejszych płyt solowych Kazika.


Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.