Klarenz – „Jaki jest plan (ft. Michał Tomasik)” oraz „Nostalgia (ft. Sara Kordowska)

W dn. 15 czerwca 2020 roku na kanale Kstyka został opublikowany kolejny klip Klarenza do utworu „Nostalgia”. Z kolei w dn. 24 czerwca 2020 roku raper zaprezentował singiel „Jaki jest plan”. Oba utwory promują nadchodzący album rapera – „#lifeafterpoza”.

Klarenz to wywodzący się z Bydgoszczy MC i producent, który dał się światu poznać jako Młody Wilk Popkillera w 2015 roku. Ponadto autor docenionej przez krytyków płyty „Poza”, w wielu podsumowaniach typowanej do tytułu najlepszego albumu 2018 roku. W zeszłym roku z kolei wraz z Mario Kontrargument współtworzył duet Ghettopop, który zaprezentował słuchaczom album o tytule… „Ghettopop”.

„Nostalgia” zabiera nas w przeszłość w czarujący sposób. Zaraz po przesłuchaniu nabieramy ochoty na cofnięcie się do czasów, w których obcy był nam termin „urlopu na żądanie”, a wagary wczesną wiosną kusiły równie silnie, co dziewczyny. Czasy, w których niewiele do szczęścia było potrzeba, a jedynym zmartwieniem był ostatni szlug na czterech. Właśnie o tym traktuje ten numer. Za rap, produkcję, realizację i montaż wideo odpowiedzialny jest sam Klarenz, którego wsparła – słyszana już wcześniej w jego nagraniach – Sara Kordowska. Jaki jest plan to zaangażowany społecznie utwór, w którym gościnnie możemy usłyszeć kolejnego z Młodych Wilków – Michała Tomasika. Utrzymany w lekkim tonie manifest, który dotyka wbrew pozorom ciężkiej tematyki. Warstwa muzyczna jest również dziełem obu twórców, natomiast za gitarowe riffy – oprócz Michała – odpowiada Hubert Sztylka.

Numery znajdą się na „#lifeafterpoza”. Na albumie, zawierającym wszystkie utwory Klarenza, które zrealizowano w okresie liczonym od premiery płyty „Poza” aż do teraz. Wydane w limitowanym nakładzie nagrania będą stanowić niemałą gratkę dla kolekcjonerów, a już na pewno będą jawić się jako uzupełnienie świetnej „Pozy”.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Klarenz1/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.