Klaustrofobia – tyski mikser muzyki energetycznej

Wydawać by się mogło, że klaustrofobia, to wyraz oznaczający strach przed zamkniętymi przestrzeniami. Czy aby na pewno?


XVII edycja łódzkiego New York Festiwal pokazała, że dzięki grupie z Tychów, określenie to nabiera całkiem nowego znaczenia.


„Boimy się ciasnych form muzycznych, gramy SZEROKO pojętego rocka z domieszką mocnego brzmienia. Teksty pisane po polsku oraz unikatowe brzmienia, tworzą swoisty klimat i przypadną do gustu, każdemu zapaleńcowi mocnego grania z elementami rapu. Każdy przez lata, dorzucał coś od siebie, co przyczyniło się do naszego ukształtowania. Taka właśnie jest Klaustrofobia. Zlepek naszych emocji, poglądów oraz pragnień z czym otwarcie dzielimy się z ludźmi na koncertach.” – tak chłopaki piszą o sobie.


Zespół z Tych swoje początki datuje na rok 2012. Do 2017 roku, skład zespołu krystalizował się dość intensywnie, by osiągnąć ten, w którym występuje obecnie:
Krystian Hołderny – Wokal,
Robert Gnyp – Perkusja,
Sebastian Tworuszka – Bas/Wokal,
Tomek Kołodziejczyk – Gitara,

Michał Anioł – Sampler/Perkusjonalia/Klawisze/Wokal,


„I tak o to graliśmy w czwórkę, lecz każdy z nas miał dziwne uczucie ze jeszcze czegoś nam brakuje, jednego małego elementu, który wszystko złapie w całość. Więc w 2017r. do naszej ekipy dołączył Michał Anioł, który dodaje smaku swoimi klawiszami, tłustymi samplami a nie raz również wokalem.” – dodaje zespół.

Jak do tej pory chłopaki mają na koncie koncerty m.in w: Tawernie Pod Różą Wiatrów Kloster Pub (Tychy), Fabryce Dźwięku (Tychy), Klubie Spirala (Gliwice), czy New York (Łódź)

Ponadto występowali podczas: Industriady w Browarze Obywatelskim, Święta Miasta Tychy – Dni Tyskie, czy Letniego Grania w Mikołowie.

Mają za sobą także supportowanie takich artystów jak: Kombii, Kasia Kowalska. The Animators, Koniec Świata, SIQ, Bu, czy Akurat.

Kapela na swoim koncie ma już pierwszą wydaną płytę „Burza w Mózgu„. Do utworu „Jak mam się czuć” powstał także teledysk.

Zobacz więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.