Kleszcz & DiNO w klipie do singla „Słodko śpij”

W miniony czwartek, tj. 9 listopada, na kanale MaxFloRecTV pojawił się teledysk do utworu „Słodko śpij” duetu Kleszcz & DiNO. To już ostatnie wideo promujące wydany w kwietniu br. album „Cyrk na qłq”. Za scenariusz, montaż i reżyserię odpowiada sam Kleszcz. Sprawdźcie, co „horrego” wymyślił tym razem i… czy przypadkiem już gdzieś tego nie widzieliście!


Jak zapewnia wydawca, Kleszcz (raper) & DiNO (producent) to duet hip-hopowych freaków, który nie daje o sobie zapomnieć. Dzieje się tak na przykład za sprawą najnowszej płyty muzyków, „Cyrku na qłq”. Śmiało można by ją nazwać wideoalbumem. Do niektórych spośród numerów znajdujących się na krążku powstały bowiem oficjalne teledyski, do innych – klipy mniej oficjalne czy też pokaz zdjęć. Każdemu z czternastu premierowych utworów towarzyszy jednak jakaś wizualizacja. 9 listopada do sieci trafił ostatni obraz promujący owo wydawnictwo.Zdjęcia do powyższego teledysku wykonali autorzy pozostałych klipów Kleszcza & DiNO – Radosław Bereś z Ace of Art i Aleksander Kozłowski z Przedmarańczy, a także realizator „RAPocztówek” Rebel Babel, Piotr Bartos. Scenariusz, montaż i reżyseria to dzieło Kleszcza, działającego pod szyldem Sick Works.


„Słodko śpij” to mój najdłużej powstający klip. Zdjęcia do niego realizowaliśmy na planie pozostałych teledysków promujących „Cyrk na qłq”. Można w nim więc zobaczyć przestrzeń znaną z „Między piekłem a niebem”, „Ziemskiego teatru”, „Nie płacz” oraz „RAPocztówek” Rebel Babel z moim udziałem. Pojawia się nawet anturaż z klipu do „Ryby” i jeszcze kilku innych utworów z czasów, kiedy byłem „rekrutem hip-hopu” w MaxFloLabie – mówi Kleszcz. – Ciekaw jestem, kto wyłapie wszystkie klipy, na planie których kręciłem wideo do „Słodko śpij”.


Za produkcję muzyczną utworu, jak i całej płyty „Cyrk na qłq”, odpowiada DiNO. Scratche dorzucił DJ Bambus. Przypomnijmy, że na najnowszym krążku Kleszcza & DiNA wokalnie udzielają się: Rahim („Między piekłem a niebem”), Buka („Peter Pan”) i Kopruch („Freak show”). Wydawnictwo promują single: „4 ściany wyobraźni”, wspomniane „Między piekłem a niebem” i „Freak show”, a także: „Nie płacz”, „Bajka o kolorach”, „Ziemski teatr” czy „Tornada”. Nietuzinkowe klipy opublikowane na MaxFloRecTV są ich nieodłączną częścią.


Album „Cyrk na qłq” wciąż znajduje się w sprzedaży, między innymi w sieciach Empik, Media Markt i Saturn. Na https://maxflosklep.pl/pl/p/DELUXE-Kleszcz- DiNO-Cyrk- na-QLQ-
/801 dostępna jest wersja deluxe płyty. Zawiera ona silikonową bransoletkę przeciw „fałszywym Kleszczom i Kopruchom”, plakat z wizerunkiem artystów i wgrany klip, którego premiera odbyła się 9 listopada br.


„Słodko śpij” zamyka listę wizualizacji promujących „Cyrk na qłq”. Absolutnie nie jest to jednak ostatnie wideo w karierze Kleszcza.


Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec), Paulina Kalinowska.


Zajrzyj po więcej:

Kleszcz na Facebooku

DiNO na Facebooku


fot. Łukasz Siekanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.