Kobieca interpretacja Dylana – Julia Marcell śpiewa Like a Rolling Stone

Wczoraj, tj. 12 marca br., światło dzienne ujrzało nowe dzieło wokalistki Julii Marcell,  cover utworu Boba Dylana – „Like a Rolling Stone”.  Warto wspomnieć, że sam artysta wyraził zgodę na nagranie oraz publikacje tego coveru. Kobieca wersja piosenki Dylana urzeka swoim pięknem, eterycznością i wrażliwością. Osobiście zachwycił mnie wokal artystki oraz jej interpretacja piosenki Dylana. Podczas słuchania  coveru „Like a Rolling Stone” można się przenieść w inny, nieziemski wymiar.


Nowa wersja przeboju Boba Dylana – „Like a Rolling Stone” została nagrana na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław, która ma za zadanie promować literaturę i czytelnictwo. Coverowi towarzyszy oprawa wizualna, za którą odpowiedzialny jest Jakub Laskusa oraz sama artystka – Julia Marcell.  Teledysk został zrealizowany przez dwa warszawskie studia Bites oraz Badi Badi.


Sami twórcy teledysku tak tłumaczą ideę klipu:

„Osadzony w przestrzeni kosmicznej obraz jest refleksją na temat poczucia pustki i zagubienia w nadmiarze i próżności współczesnego, rozwiniętego Świata.”


Posłuchajcie sami niezwykłej interpretacji Dylana w wykonaniu Julii Marcell


Zajrzyj po więcej:

www.juliamarcell.com

Julia Marcell na Facebooku

Julia Marcell na Instagramie

 

Katarzyna Grzmielewska

Jestem Kasia, absolwentka bibliotekoznawstwa oraz kulturoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. W wolnym czasie poza słuchaniem muzyki, lubię czytać książki, oglądać seriale na Netflixie oraz gotować. Prowadzę również bloga poświęconego kobietom w Popkulturze - www.popkulturakobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *