Kolejne gwiazdy koncertu WOŚP 2021 w Warszawie

Poznaliśmy kolejne muzyczne gwiazdy, które swoją obecnością uświetnią 29. Finał WOŚP w Warszawie. Na scenie w  finałowym studiu zagrają Łąki Łan, PPNOU, Dawid Porta i Jafia.

Przyszłoroczny Finał WOŚP, dedykowany zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku. W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa organizatorzy tej największej publicznej zbiórki w Europie zdecydowali się na przeniesienie koncertów, które towarzyszą warszawskiemu Finałowi WOŚP, do studia. Dzięki internetowej i telewizyjnej transmisji warszawskiego Finału mamy pewność, że radosne granie z głową dotrzeć będzie mogło do najdalszego zakątka globu. W tym roku koncerty finałowe potrwają dwa dni – muzyka będzie królowała w Warszawie w sobotę i niedzielę. Finałowe studio, transmisję z którego będzie można oglądać w Internecie i na antenie stacji TVN, wypełni muzyka, radość z możliwości pomagania i nadzieja na to – że pomimo wszystkich przeciwności – wygramy!

Łąki Łan, czyli wyjątkowa kapela prezentująca cały wachlarz barw i gatunków, zabierze publiczność na pełną muzycznych przygód podróż podczas nadchodzącego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół ma na koncie 5 albumów studyjnych, z których 3 były nominowane do nagrody Fryderyk. Kapela gościła na Najpiękniejszym Festiwalu Świata trzykrotnie, za każdym razem zabierając publikę w rozbujaną, pełną barw i fantazyjnych doświadczeń podróż po różnych brzmieniach, stylach muzycznych i klimatach.

PPNOU, czyli Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele to ekipa zapalonych miłośników brzmienia niewielkiej hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele. Artyści tworzący PPNOU to też wielcy przyjaciele Fundacji WOŚP – zagrali nie tylko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, ale też podczas Finału WOŚP w Brukseli i na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Zespół DAWID PORTA & JAFIA rozpoczyna kolejny etap w swojej 25-letniej, muzycznej przygodzie. Nadchodząca nowa płyta „New Power Soul„, to muzyczne owoce i wypadkowa doświadczeń oraz muzycznych znajomości, które wokalista Dawid Portasz zawarł na Jamajce m. in. przy okazji realizowania projektu Rastasize i płyty „Day by day„. 


Zajrzyj po więcej:

WWW: https://www.wosp.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.