Kolejne niespodzianki serwuje Nam Męskie Granie!

Kto z Was oglądając teledysk do tegorocznego hymnu Męskiego Grania „Sobie i Wam” oprócz artystów wykonujących ten utwór – Zalewski, Nosowska, Organek, Igo – dostrzegł również Brodkę, O.S.T.R., Wojciecha Waglewskiego oraz SMOLIKA i zastanawiał się co oni tam robią? Otóż ich obecność nie jest wcale przypadkowa..

30 maja poznaliśmy skład tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania oraz utwór promujący tegoroczna jubileuszowa edycję  „Sobie i Wam”. Tego dnia na wiele pytań dostaliśmy odpowiedzi, jednak nowe informacje przyniosły kolejne zagwozdki.. Przede wszystkim wielu zastanawiał udział w klipie do utworu nagranego przez Igo, Nosowską, Organka i Zalewskiego Brodki, O.S.T.R., SMOLIKA i Wojciecha Waglewskiego.

Dziś już wiemy, że artystów zobaczymy nie tylko w ORKIESTRZE ORKIESTR, która zaprezentuje się w Warszawie i Żywcu, ale również zdradzą kulisy pracy przy Męskim Graniu. W rozmowach pierwszy dyrektor artystyczny – Wojciech Waglewski – opowiada m.in., skąd wzięła się nazwa pierwszego singla promującego trasę, O.S.T.R. wspomina współpracę z Katarzyną Nosowską, a Brodka i SMOLIK zdradzają, jak powstawał „Elektryczny”. Cała czwórka ujawnia także, czego życzy projektowi z okazji 10 – tych urodzin. Aby odkryć te wszystkie niezwykłe historie, wystarczy poszukać materiałów w teledysku!

 


Jak co roku, tak i teraz nie zabraknie tego co już dawno stało się wizytówka Męskiego Grania, czyli projektów specjalnych. 

W Gdyni producent muzyczny, znany z The Dumplings, Kuba Karaś, zaprezentuje projekt Tribute to Lombard, w ramach którego wspólnie z zaproszonymi gośćmi zagra utwory Lombardu w zupełnie nowych aranżacjach.

We Wrocławiu Tribute to Breakout zaprezentuje Paulina Przybysz. Wspólnie z zaproszonymi artystami wykonają utwory kultowej formacji w nowy, zaskakujący sposób.

W klimacie lat 60 – tych i 70 – tych zostanie natomiast utrzymany projekt Rusowicz i Goście = 2+1. Ania Rusowicz, wraz z gośćmi, w tym m.in.: Marią Sadowską, Katarzyną Kowalską, Grubsonem, Czesławem Mozilem i Mrozem zaprezentują się w stylistyce retro.

Swój projekt specjalny na Męskie Granie przygotuje również Sokół, który wystąpi w towarzystwie wyjątkowych artystów.


PanGenerator – czyli coś czego jeszcze nie było! Tegoroczna edycji Męskiego Grania odbywa się pod hasłem „Ż muzyką”, które znajdzie odzwierciedlenie we wszystkich aspektach trasy. Oprócz muzyki każdy z koncertów będzie także prawdziwym widowiskiem wizualnym i zapewni gościom liczne artystyczne doznania. Zagwarantuje je m.in. PanGenerator, czyli niezwykle kreatywny kolektyw artystyczny, mający na swoim koncie niesztampowe instalacje nagradzane Cannes Golden Lion czy „Paszportem Polityki”. Prace grupy charakteryzują się mieszaniem efemerycznego świata cyfrowego ze światem realnym. Specjalnie na 10 edycję przygotują inspirowany muzyką projekt artystyczny, który z pewnością zaangażuje obecną na wydarzeniu publiczność.


Premiera materiałów wideo z Brodką, O.S.T.R., SMOLIKIEM i Wojciechem Waglewskim to nie jedyna filmowa niespodzianka związana z Męskim Graniem. 12 czerwca, podczas finału prestiżowego konkursu dla młodych reżyserów – Papaya Young Directors – premierę miały teledyski do utworów Roberta Cichego i Żurkowskiego, którzy zyskali największe uznanie publiczności w konkursie Męskie Granie Young (czytaj więcej).

Dziesiąta edycja trasy zobowiązuje. Chcemy, aby fani projektu mogli go doświadczyć na różnych płaszczyznach. To dlatego oprócz muzyki, która zawsze będzie na pierwszym miejscu, w tym roku stawiamy także mocno na wideo oraz na możliwość obcowania ze sztuką w różnorodnej formie. (Ewa Kierlik, Marketing Manager Marki Żywiec)


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/MeskieGranie/

Instagram: https://www.instagram.com/meskie_granie/

www: https://www.meskiegranie.pl/

YouTube: https://www.youtube.com/user/MeskieGranie