Kolejni artyści mysłowieckiego festiwalu AlterFest

Line-up Festiwalu AlterFest powiększa się o kolejnych artystów. Do Call The Sun, Menippe, Baascha i Keskese dołączyli właśnie: Patrick the Pan oraz Granatowy Prawie Czarny.


Piąta edycja festiwalu odbędzie się od 21 do 23 kwietnia.


Patrick_the_pan

Piotr Madej, czyli Patrick the Pan to artysta, którego fanom polskiej muzyki alternatywnej już raczej nie trzeba przedstawiać. Z odciętego od świata pokoju, w którym stworzył swój debiutancki album, dość szybko przeniósł się na sceny liczących się festiwali muzycznych.

Od czasu pierwszej płyty – jak sam mówi – sporo się jednak w jego głowie zmieniło. W ubiegłym roku ukazał się jego drugi krążek, zatytułowany “…niczym jak liśćmi”, który pokazał, że Patrick the Pan przeżywa nieustanny, muzyczny rozwój i wie w jakim kierunku chce podążać.

Zacząłem bardziej wierzyć w siebie, w swoje możliwości i w swoją muzykę. Zacząłem też odczuwać silną potrzebę zmiany, odświeżenia muzycznego wizerunku, delikatnej zmiany kierunku rozwoju. (…) Nie jest tak, że ta płyta to nowy Patrick. Ta płyta to inny Patrick. Na „…niczym jak liśćmi” idę w innym kierunku, ale przy tym też absolutnie nie zapominam skąd idę. Śmiem twierdzić, że nie jestem już zagubionym i nieśmiałym chłopcem z gitarą – jestem facetem, który w muzyce wie czego chce i robię to.


Granatowy_Prawie_Czarny

Granatowy Prawie Czarny to formacja muzyczno-poetycka rozciągnięta między bytkowską wieżą telewizyjną, przez przełom Czarnej Przemszy, na mętkowskich lasach kończąc. Przesadna poezja uzależnień ubrana w przygnębiającą, elektroniczną modern music, opartą na brzmieniu klawiszy i programowanych bitach. Jak sami twierdzą, są pionierami nurtu „deszcz metal”, zafascynowanymi twinpeaksowym lasem i zapachem niewychodzenia z domu.

A wszystko to otulone w jest w średnie tempo i technomelancholię pożyczonych syntezatorów.

Granatowy Prawie Czarny – Hiroszima


unnamedAlterFest to festiwal muzyki alternatywnej organizowany w Mysłowicach od 2012 roku. Tegoroczna, piąta już edycja festiwalu odbędzie się od 21 do 23 kwietnia.

AlterFest co roku prezentuje wiele gatunków muzycznych, które kryją się pod pojęciem alternatywy, m.in. indie-rock, muzykę elektroniczną, brzmienia inspirowane jazzem, czy też hip-hop. Do tej pory można było usłyszeć wykonawców takich jak: Mikromusic, xxanaxx, Lilly Hates Roses, Muchy, Fair Weather Friends, Rebeka czy Małe Miasta.

Przeczytaj więcej … 


Zajrzyj tu:

Patrick the Pan facebook: https://www.facebook.com/patrickthepan/?fref=ts

Granatowy Prawie Czarny facebook: https://www.facebook.com/Granatowy-Prawie-Czarny-767175683375799/

AlterFest facebook: https://www.facebook.com/alterfest.myslowice/?fref=ts

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *