Kolejny singel warszawskich KOMET już cieszy ucho

Kolejny singel warszawskich KOMET już cieszy ucho / fot. A. Burska

KOMETY powracają! Tym razem mają dla swoich słuchaczy nowy „Horyzont”. Szykują także niespodziankę koncertową dla spragnionych ich dźwięków.


Lesław – lider grupy – tak mówi o utworze: „Horyzont” to psychodeliczna piosenka turystyczna na trudne czasy. Kiedy ją pisałem nie miałem pojęcia, że będzie słuchana podczas pandemii, która nadała jej zupełnie nowy sens.

Już w sobotę 30 maja Komety zagrają koncert online w serii #sharingiscaringevents. Szczegóły znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1116338118725374/Płyta „Alfa Centauri” ukazała się 14 lutego 2020 roku na winylu i CD.


Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe.

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół  koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.