KOMBI – Słodkiego miłego życia – LIVE z orkiestrą symfoniczną

24 sierpnia 2018 roku zespół KOMBI zagrał w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie koncert z towarzyszeniem tamtejszej Orkiestry Symfonicznej.


Pomysłodawcą wydarzenia był koncertmistrz i dyrygent orkiestry Paweł Maślanka, autor aranżacji orkiestrowych utworów KOMBI, organizatorem zaś Filharmonia. Koncert zatytułowany był „Jaki jest wolności smak” i odbył się w ramach świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Główną część jego programu stanowiły utwory nawiązujące do tematu wolności, wzbogacone wizualizacjami autorstwa gdańskiego artysty Filipa Ignatowicza. Ponadto zespół zagrał swoje największe hity i piosenki z ostatniego albumu. Koncert zarejestrowano na potrzeby archiwalne, ale z uwagi na wyjątkowość materiału zmiksowane zostały jego fragmenty i jako pierwszy z nich prezentowany jest oto wielki hit KOMBI, uważany za muzyczne logo zespołu – piosenka „Słodkiego miłego życia”.

Piosenka po raz pierwszy ukazała się na płycie „Nowy rozdział” w 1984 r., w tymże też roku zdobyła nagrodę publiczności Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i od tego czasu nie było bez niej chyba żadnego koncertu KOMBI. Poza dwoma nagraniami studyjnymi z lat 1984 i 1991 zespół w ciągu swojej historii nagrał wiele wykonań koncertowych tej piosenki. Niektóre z nich znalazły się na płytach. Trzy najbardziej znane są na albumach z jubileuszowych koncertów 10-lecia, 15-lecia i 40-lecia.

Obecnie prezentowane wykonanie jest wyjątkowe, bo jest pierwszym i jedynym (jak dotąd) w historii KOMBI wykonaniem „Słodkiego miłego życia” przez zespół z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. A warto przy okazji przypomnieć, że tę piosenkę Sławomir Łosowski skomponował w listopadzie 1982 roku, a po raz pierwszy można ją było usłyszeć rok później w Trójkowej Liście Przebojów.KOMBI
Sławomir Łosowski – lider, instrumenty klawiszowe Zbigniew Fil – śpiew
Karol Kozłowski – bas
Tomasz Łosowski – perkusja elektroniczna
Wiktor Tatarek (gościnnie) – gitara

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie Paweł Maślanka – dyrygent, aranżacje na orkiestrę

Produkcja audio: SL SOUND STUDIO Dariusz Michalski – rejestracja
Marek Heimbürger – rejestracja i miks


Zobacz więcej:
www.kombi.pl
Facebook 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.