Anita Lipnicka & The Hats wystąpią w Starym Maneżu

W piątek, 24 listopada br., w gdańskim Starym Maneżu odbędzie się koncert Anity Lipnickiej z towarzyszeniem zespołu The Hats.


Jak informuje wydawca, po olbrzymim sukcesie „Ptaśka”, który jesienią 2016 roku przez wiele tygodni nie schodził z czołówki Trójkowej Listy Przebojów, Anita Lipnicka powraca z drugim singlem, zapowiadającym jej nowy album studyjny, który ukaże się jesienią. Utwór „Z miasta” zadebiutował w rozgłośniach 14 lipca 2017 roku.


Mimo że płyta ukaże się dopiero w listopadzie, zależało mi, aby ta piosenka zaistniała już teraz, w lecie – przyznaje wokalistka. – Jest na nią idealny czas i pora, bo mowa o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, o songu ku czci natury, poczuciu swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł.


Dowiadujemy się również, że muzycznie jest to chyba najbardziej energetyczna kompozycja, w jakiej do tej pory mogliśmy usłyszeć piosenkarkę. „Z miasta” przywodzi na myśl ducha projektów takich artystów, jak Ben Howard czy wczesny Coldplay. W piosence czuć lekkość i powiew świeżego powietrza. Nowością jest również fakt, iż całe wydawnictwo sygnowane jest nazwą Anita Lipnicka & The Hats.Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówi Lipnicka. – To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.


The Hats tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary.


Cóż, wydaje mi się, że zatoczyłam pewne koło. Zaczynałam jako wokalistka popowego zespołu w latach 90. Otarłam się o alternatywę, śpiewając ponad 10 lat w duecie z Johnem Porterem. Na swoich ostatnich solowych albumach byłam poetycka i zadumana. To były płyty niebieskie. Przyszła pora na kolor zielony! Afirmację życia, celebrację prostoty bycia tu i teraz.


Za produkcję albumu odpowiada Lipnicka przy współpracy z realizatorem dźwięku Łukaszem Olejarczykiem. To właśnie ten duet stworzył także „Ptaśka”.


Będzie korzennie, vintage’owo, z echem bluesa, country oraz folku ze złotych lat hipisowskich. W tekstach dużo odniesień do przyrody – wszystko za sprawą krajobrazów, klimatu, jaki towarzyszy nam podczas tworzenia w środku lasu, nad jeziorem… Z daleka od zgiełku miasta – dodaje piosenkarka.


Początek koncertu wyznaczono na  godzinę 20. Bilety można nabyć online pod adresem wwww.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu przy ulicy Słowackiego 23 w Gdańsku.


Zajrzyj po więcej:

Anita Lipnicka na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.