Koncert do poezji Baczyńskiego z muzyką Marcina Nierubca

Koncert do poezji Baczyńskiego z muzyką Marcina Nierubca

3 października w niedzielę o godz. 22:10 koncert w TVP1 do poezji K.K.Baczyńskiego z okazji 100 rocznicy urodzin poety.

Wśród solistów zobaczymy: Halinę Mlynkovą, Kasię Stankiewicz, Kasię Moś, Anię Rusowicz, Alicję Węgorzewską, Józefinę, Paullę, Grzegorza Wilka, Krzysztofa Cugowskiego, Łukasza Zagrobelnego i Andrzeja Lamperta.

Muzykę do 14 piosenek skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Izabela Trojanowska, Doda, Urszula i innymi. Niedawno Ania Byrcyn z jego kompozycją „Chowam się” wygrała główną nagrodę im. A. Jantar na Konkursie Debiutów na 55 FPP w Opolu.

Zespół instrumentalny towarzyszący solistom poprowadzi Marcin Majerczyk, który zaaranżował piosenki na orkiestrę. Jednym z pomysłodawców i producentów telewizyjnego koncertu jest Marek Kwiecień.Sam projekt koncertu zaczął się od piosenek i wspólnej płyty Grzegorza Wilka i Marcina Nierubca do wierszy Baczyńskiego. 

W zeszłym roku ukazał się teledysk do „Elegii o chłopcu polskim” nakręcony w Liceum imienia Stefana Batorego, którego absolwentem podobnie jak poeta jest kompozytor.Teraz płytę „Baczyński” Grzegorza Wilka promuje piosenka „Co się zdarzy przy drodze”.


Cieszymy się wspólnie z Grzegorzem Wilkiem, że poezja K.K. Baczyńskiego trafia do coraz młodszych słuchaczy. Dzięki koncertowi telewizyjnemu z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej wiele osób sięgnie po piękne i poruszające wiersze poety, który jako 23-latek zginął w Powstaniu Warszawskim” – Marcin Nierubiec. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.