Koncert zespołu Dziewczyny już 27 kwietnia w Znajomi Znajomych

27 kwietnia w warszawskim klubie Znajomi Znajomych odbędzie się koncert akustyczny zespołu Dziewczyny, czyli dwóch znakomitych wokalistek: Ani Szafraniec i Oli Nowak, przy akompaniamencie gitarzysty Michała Olesińskiego.

Usłyszymy akustyczne wersje utworów pochodzących z debiutanckiej płyty „Dziewczyny z sąsiedztwa” oraz EPki „Absurdalnie„. Publiczność będzie też mogła posłuchać nowych utworów. Koncert rozpocznie się o godz. 20:30, wstęp wolny!

dziewczyny kwiecien

Debiutancka płyta zespołu DziewczynyDziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca 2010. Znalazło się na niej 11 w pełni autorskich utworów. Album zebrał bardzo dobre recenzje w mediach.
Wojciech Mann w Polityce napisał:
„(…)Dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem.”
Dziewczyny dały się poznać także jako uczestniczki pierwszej edycji programu X Factor docierając do finałowej piątki.
13 czerwca 2011 ukazała się edycja specjalna debiutanckiego albumu zespołu Dziewczyny pt. ”Dziewczyny z sąsiedztwa” poszerzona o utwór „Jesteś moim ideałem.”

EPkę z 2014 roku promują dwa teledyski:


Wcześniejsze teledyski:

Dziewczyny na swoim koncie mają Nagrodę Grand Prix przyznaną przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość FestiwaluSpotkania Zamkowe2008 czy nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej. W maju 2009 zespół wygrał program Hit Generator (TVP 2).
W 2015 roku Dziewczyny zostały także zaproszone do wyjątkowego historyczno-muzycznego projektu PANNY WYKLĘTE/WYGNANE, gdzie pojawiły się wśród takich artystek jak Paulina i Natalia Przybysz, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Marika, Marcelina, Monika Borzym i Natalia Kukulska. Ich utwór „Byś wolny był” stał się oficjalnym singlem promującym to wydawnictwo:

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *