Koncert Henry David’s Gun w Firleju

Po subtelnym, przeszywającym występie na Asymmetry Festival 2016, Henry David’s Gun powraca do Wrocławia z nowym albumem, „Tales from a whale’s belly”. Formację usłyszymy już 27 stycznia 2018 w Firleju. 


Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Jak sami mówią o swojej twórczości, ich utwory są o „brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku”.


Singlem „Black disease”, zawierającym dwie całkiem nowe kompozycje, Henry David’s Gun uchyla rąbka tajemnicy na temat drugiego długogrającego krążka. Krążka pod enigmatycznym tytułem „Tales from a whale’s belly”. Premierę owego wydawnictwa zapowiedziano na 25 stycznia 2018 roku. To właśnie tę płytę zespół będzie promował podczas koncertu w Firleju, zaplanowanego na 27 stycznia.


Koncert jednego z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej z pewnością zadowoli fanów takich wykonawców, jak Foreign Fields, Bon Iver czy Nick Cave. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w cenie 20 i 25 złotych dostępne są na stronie www.firlej.wroc.pl.


Zajrzyj po więcej:

Henry David’s Gun na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.