Koncert Juliusza Kamila w Bielsku-Białej już w jutro!

W ostatnich tygodniach Letnia Scena Sfery zapraszała mieszkańców Bielska-Białej na gorące, wakacyjne rytmy. Po występie kubańskich sław z Tripulacion Cubana oraz fantastycznym koncercie Mesajah, czas na solidną porcję romantycznego rocka. Na scenie zobaczymy finalistę m.in The Voice of Poland, The Voice of Switzerland i Must Be The Music – Tylko Muzyka, czyli Juliusza Kamila. Na co możemy liczyć podczas jego występu?

Juliusz Kamil to lider zespołu GandahaR (BLiSS), z którym nagrał albumy: „Nowa Kamasutra” (2007) i „One” (2011). Jego cover „Roxanne” osiągnął status kultowego i zyskał ponad 3 miliony odsłon na YouTube. 23 września 2016 odbyła się premiera jego pierwszego solowego albumu „Honey, I’m Home”. Praca nad krążkiem trwała ponad 3 lata. Jak mówi sam artysta, potrzebne były rozstania, ucieczki na drugi koniec świata, targające sercem namiętności, dojrzewanie do słów i nut, które mogłyby opisać zakręty dróg życiowych. Wszystkie piosenki umieszczone na płycie Juliusz Kamil napisał i nagrał samodzielnie.

Prezentujemy utwór z najnowszej płyty pt. „Sleep Hyde Sleep” wraz z teledyskiem:

Jak podkreślał w wywiadzie dla naszego portalu obraca się w wielu gatunkach muzycznych: Mógłbym napisać doktorat o Pink Floyd, ponieważ wiem o nich więcej niż oni sami. Jestem bardzo poważnym „pinkfloydologiem”, tak samo jak „prince’ologiem”. Uwielbiam Petera Gabriela i Gotye, a jeśli polejemy to jeszcze sosem z U2, Soyki i Archive, to jest to taka mieszanka, której efekt możecie usłyszeć na mojej płycie.”

Cały wywiad znajdziecie pod linkiem:

http://muzykoholicy.com/2015/07/03/wywiad-juliusz-kamil-jestem-romantykiem-rockowym-przy-fortepianie/

Na piątkowym koncercie na pewno nie zabraknie instrumentalnego utworu „Ou Est Ma Maison” napisanego podczas pobytu w Szwajcarii, trzyczęściową suitę „Zaczarowani”, a kto wie, może słynny cover „Roxanne”.

Informacje o koncercie:

Gdzie? Plac Bolka i Lolka (Bielsko-Biała)
Kiedy? 18 sierpnia, 19.30
Wstęp? Bezpłatny

Więcej o Juliuszu Kamilu znajdziecie tutaj:

http://www.juliuszkamil.com/

https://www.facebook.com/JuliuszKamilofficial/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.