Koncert Laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom – Natalia Kukulska gościem specjalnym wydarzenia

W sobotę 23 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie o godz. 15.00 rozpocznie się koncert „Głosem dziecka” – występ laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Na scenie zaprezentuje się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci! Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski.


Podczas koncertu „Głosem dziecka” młodzi artyści zaprezentują wybrane przez siebie utwory – wiersze lub piosenki, z którymi wystąpili podczas przesłuchań na żywo z jurorami konkursu: Natalią Kukulską, Szymonem Radzimierskim, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym.

Większość utworów stanowić będzie repertuar dziecięcy,  choć znajdą się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas, czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszą również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim.


„Głosem Dziecka”

Z kolei w kategorii „wiersz” wyrecytowane zostaną m. .in. „Ptasie Radio” Juliana Tuwima, „Żuk”, „Mops” i „Na straganie” Jana Brzechwy, „Dziwna pasja” i „Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz „Duszki” Katarzyny Vanevskiej. Warto wspomnieć, że Pani Kasia stworzyła ten wiersz specjalnie dla swojej córeczki Antosi, by mogła wziąć udział w wydarzeniu. Wśród utworów znajdzie się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z „Akademii Pana Kleksa” oraz książki „Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski, którzy zaprezentują kołysankowy koncert „Szukaj w snach”, którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie. Album o tym samym tytule otrzymał „Fryderyka” w kategorii „Muzyka dziecięca i młodzieżowa”.

Warto wspomnieć, że koncert to nie jedyna nagroda, o którą walczyli młodzi artyści. Wyróżnione dzieci wzięły udział w nagraniach dwupłytowego albumu, na który złoży się 18 utworów i 10 wierszy. Nagrania odbyły się w studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie. Płyta wydana zostanie przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Koncert laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów transmitowany będzie na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Ponadto streaming występów finalistów wydarzenia zostanie udostępniony na stronach: polskieradio.plpolsieradiodzieciom.pl oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku.

Zaproszenia na koncert do zdobycia na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Bilety będą również do kupienia online i w dniu koncertu w kasie studia.

(materiały prasowe)