Koncert Lomi Lomi w Strefie Innych Brzmień!

Ich album pt. „Heroizm woli” (Lado ABC) to według wielu krytyków muzycznych jedno z najciekawszych wydawnictw 2015 r. na polskiej scenie muzycznej. Piotr Domagalski, Mateusz Szemraj, Krzysztof Cybulski i Artur Lipiński grają muzykę niełatwo poddającą się kategoriom. Sprawdźcie sami!

Lomi_Lomi

Taneczna muzyka eksperymentalna i nowoczesna muzyka dawna. Lomi Lomi klei niesklejalne: psychodelię, melodyjną lekkość i odrobinę nerdowości (te cymbały!). A wszystko to z luzem, absurdem i totalnie przekonującą blazą. – Radek Soćko (tegoslucham.pl)

Trochę jak słuchowisko nadającego nocą niszowego radia, jak ścieżka dźwiękowa do starego filmu, jak muzyka z pogrzebu, na którym organista lekko przesadził z nielegalnymi substancjami psychotropowymi. – Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)


Lomi Lomi – halo halo halo halo


Kompozycje Lomi Lomi wymykają się kategoryzacji. Można fantazjować o etnicznych inspiracjach, choćby muzyką klezmerską, czy wariacji na temat soundtracku do kolejnej ekranizacji Baśni z tysiąca i jednej nocy. Można szukać gdzieś w tradycji psychodelii lat 60., ale też trójmiejskiej alternatywy przełomu lat 1990 i 2000. Rozbrykana czwórka zdaje się nie mieć żadnych hamulców – ktoś podrzuci nowy trop, a cała reszta podąża nową ścieżką rozradowana jak psocące dzieci. – Marceli Frączek (WAFP!)

Heroizm woli to jedna z moich ulubionych polskich płyt tego roku – zaskakująca brzmieniem i formą, piosenkowa i abstrakcyjna, pełna frajdy, ale daleka od banału. – Piotr Lewandowski (PopUp Music)


Najbliższy koncert Lomi Lomi

Kiedy: 11 marca 2016,

O której: godz. 20:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A

Bilety: 10 zł – dostępne w sprzedaży od 22 lutego 2016 | Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, I

piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 i na godzinę przed koncertem | lub | ONLINE – na

stronie internetowej warsztatykultury.pl w zakładce „SKLEP”.


Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo. Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.


Zajrzyj tu:

Lomi Lomi: https://www.facebook.com/Lomi-Lomi-896480070419799/?fref=ts

Warsztaty Kultury: https://www.facebook.com/WarsztatyKultury/?fref=ts

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *