Koncert Mikromusic w Starym Maneżu

Mikromusic Stary Maneż

Już w najbliższy piątek, 26 listopada 2021, w Starym Maneżu wystąpi Mikromusic.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – „Fryderyków” w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Ostatnia płyta, Tak mi się nie chce, oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020r.

Ich najnowsza płyta – Kraksa –  opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80. i 60. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie, i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

Support

Klaudia Daliva to artystka, multi-instrumentalistka o filipińskich korzeniach, tworząca niezależną muzykę z pogranicza alternatywnego popu, nawiązując do klimatu tworzonego przez muzykę zespołów takich jak Myslovitz, Brodka czy Dawid Podsiadło. Celem projektu jest połączenie tekstów o głębokim przekazie z nowoczesnym, świeżym brzmieniem. Materiał przedstawiony na scenie to aranżacje łączące w sobie intymny, ciepły tembr głosu, charyzmę i emocjonalny, soulowy wydźwięk.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie oraz przypominamy rozmowę, którą mieliśmy okazję odbyć z Natalią Grosiak w zeszłym roku.

Bilety: Stary Maneż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.