Pod ziemią zagra dla Was Krzychu Niedzwiecki – solo!

krzychuniedzwiecki

Zapraszamy na jednoosobowy koncert pt.”KRZYCHU NIEDŹWIECKI – SAM GRA PIOSENKI” w ramach jego nowego programu z pogranicza rocka, piosenki autorskiej i muzyki improwizowanej.

Krzychu Niedźwiecki gitarzysta, autor i kompozytor piosenek, producent , często wokalista, rzadziej basista. przez 10 lat (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał i współprodukował kilka płyt oraz koncertował w kraju i zagranicą. W latach 2009-2014 grał w zespole Bakshish. Obecnie gitarzysta zespołu BABYLON RAUS.

„Aranżacje jakie pragnę zagrać na swoich solowych koncertach w roku 2016 można ująć w kilku słowach: piosenki na gitarę, walizkę i głos z niewielką pomocą delay. Śpiewam dużo falsetem, więcej w okolicach barytonu. Wykonuję piosenki z ważnym dla mnie tekstem. Zadając sobie lub innym pytanie: po co w takim razie wybrać się na koncert faceta samotnie grającego na gitarze piosenki, odpowiadam dość prosto. Jednoosobowy koncert jest najwyższą formą sztuki czy sztuczki zmierzenia się z piosenką, z tekstem, z dźwiękiem i wreszcie z komunikacją międzyludzką na metafizycznym poziomie. Treści poruszane w tych krótkich formach mówią o nas samych, naszych słabościach, drodze wyboistej, którą przez życie kroczymy, o tym czego chcemy a co musimy i co stanie się jeśli zmienimy kierunek naszej drogi.” – pisze nam o swoim koncercie Krzychu.

Krzysztof jest również współkompozytorem i współautorem piosenki „Jestem jak motyl (Jest dobrze)„, która to  gościła dwa tygodnie na pierwszym miejscu kultowej listy Trójki czyniąc tym samym z popularnego aktora, Andrzeja Grabowskiego wokalistę.


Poniżej możecie zobaczyć połączenie dwóch hymnów pokoleniowych „Get Up Stand UpBoba Marleya i „MurówJacka Kaczmarskiego. Na nagraniu Krzychu z zespołem Habakuk z Przystanku Woodstock 2007, utwór ten jako jedyny z czasów działalności w Habakuku pozostał w jego repertuarze w minimalnie zmienionej wersji.


W końcu jego solowa kompozycja, „Gdyby nie te Raty” która ukazała się jako pierwszy solowy singiel artysty:

KRZYCHU NIEDŹWIECKI „GDYBY NIE TE RATY”


Zajrzyj tu:
www.krzychuniedzwiecki.pl

https://www.facebook.com/events/771313586336733/

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad koncertem „KRZYCHU NIEDŹWIECKI – SAM GRA PIOSENKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *