Raz Dwa Trzy zagrają w Starym Maneżu

RazDwaTrzyNa koncercie w Starym Maneżu zespół RAZ DWA TRZY zaprezentuje najbardziej znane utwory z ich repertuaru, ale pojawią się także piosenki mniej znane, w nowych odświeżonych aranżacjach.

Należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek – swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Według informacji ogłoszonej przez zespół Raz Dwa Trzy rozpoczęło działalność 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrali pierwszy koncert właśnie w Zielonej Górze, w klubie ,,Zatem”.

Wiosną tego samego roku wzięli udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając Grand Prix Festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego, oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie,,Debiuty” i otrzymała ,,Wyróżnienie„. W kolejnych latach brała udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu. Na początku lat dziewięćdziesiątych została zaproszona również na festiwal w Jarocinie.Wystąpią w składzie, niezmienionym od ponad 20 lat:

Adam Nowak – gitara, śpiew

Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon

Jacek Olejarz – perkusja

Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna

Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas


Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku, a w roku 2015 obchodzili 25-lecie swojego istnienia.


17 września 2016 (sobota), godz. 20:00

STARY MANEŻ, ul. Słowackiego 23, Gdańsk Garnizon

BILETY: do nabycia online na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu.

Wydarzenie : https://www.facebook.com/events/595388477296551/


Raz Dwa Trzy na Facebooku

Raz Dwa Trzy na MySpace

Strona WWW

Stary Maneż na Facebooku 

Strona WWW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.