[KONKURS] Blues Symfonicznie w Filharmonii Lubelskiej

Już jutro 19.03.2016r o godz. 18.00 kolejny z koncertów BLUES SYMFONICZNIE tym razem w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Trasę 2015/2016 rozpoczął koncert w Słupsku w towarzystwie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, a ze względu na ogromny odzew i duże zainteresowanie projektem planowana jest również trasa jesienno-zimowa, podczas której  zostanie odwiedzony Kalisz i Częstochowa. 

blues symfonicznieee

Blues Symfonicznie to ogólnopolska inicjatywa łącząca znakomite gatunki muzyczne: bluesowy z klasycznym brzmieniem orkiestry symfonicznej. Nawiązując do lat 70-tych, lat świetności polskiego bluesa, artystka przypomina sylwetki największych  frontmenów, którzy niezmiennie stanowią jej muzyczny wzorzec – Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz, Czesław Niemen, Janis Joplin. Repertuar składa się z trzynastu wyselekcjonowanych utworów.  Artystka pojawia się na scenie w towarzystwie orkiestry symfonicznej i sekcji rozrywkowej, składającej się z 60 muzyków. Dopełnieniem całości są wizualizacje, które wydobywają niezwykłość z codziennego życia.  Marzena Ugorna sięga po gatunek, w którym słów broni przekaz, a w dźwiękach zawarty jest „kawałek duszy”. Inspiracją dla niej nieustannie pozostaje  drugi człowiek, szczere emocje i prawda. Koncert jest emocjonalną  podróżą do czasów dzieciństwa i wprowadzeniem w świat jej wartości.


Za dostarczenie niezapomnianych wrażeń odpowiedzialni będą:

  • wokal – Marzena Ugorna
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie
  • Aranżacje i partytury – Tomasz Filipczak
  • Reżyseria – Andrzej Głowacki
  • instrumenty klawiszowe – kierownictwo muzyczne  – Kamil Barański
  • gitara – Wiktor Tatarek
  • gitara basowa – Bartosz Mielczarek
  • perkusja – Maciek Gołyźniak
  • chórki –  Lena Sokalska, Małgorzata Auron, Beata Orbik, Marta Dryll

Marzena Ugorna” jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia”. Autentyczna i wyrazista, stawia na treść i siłę przekazu. Marzena Ugorna jest obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu i  okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”.  Jest półfinalistką III edycji  The Voice of Poland, laureatką programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali oraz stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakochana w muzyce i jej magicznej sile, ponieważ muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania. Wkrótce ukaże się jej debiutancki singiel.


KONKURS!

Kto w Was chciałby wybrać się na ten niepowtarzalny koncert, który odbędzie się już jutro w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie ?

Dla pierwszej zgłoszonej się do nas osoby mamy podwójne zaproszenie! Wystarczy napisać do nas maila ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres : muzykoholicy.com@gmail.com w temacie wpisując KONKURS Blues Symfonicznie.

Czekamy więc na Wasze zgłoszenia, a KTO PIERWSZY – TEN LEPSZY !


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *