[KONKURS] Pink Freud i Freeyo na urodziny Mazolewskiego!


uro3Z okazji urodzin Wojtka Mazolewskiego w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się wyjątkowy koncert. 31 marca Wojtek Mazolewski wystąpi na scenie ze swoimi dwoma zespołami: surowym, odwołującym się do free jazzu triem Freeyo oraz kwartetem Pink Freud nazywanym najbardziej rock’n rollowym zespołem jazzowym. Na koncercie nie zabraknie także gości specjalnych!  Wystąpią muzycy, których Mazolewski spotykał na scenie przez trzy dekady:  Mazzoll, Tymon Tymański, Tomasz Ziętek, Tomasz Duda, Marcin Masecki.


„Trudno uwierzyć, że w tym roku Mazolewski chce uczcić swoje czterdzieste urodziny. Wciąż bije z niego taka niefrasobliwość, że wydaje się, jakby nie zaglądał sobie w metrykę. A ma już pełne prawo do tytułu weterana sceny yassowej. […] Większość jazzmanów koło czterdziestki zwalnia. Mazolewski przeciwnie. Plany na 2016 rok wydają się trudne do zrealizowania bez dopisania kilku godzin do każdej doby.”

Paweł Gawlik – Gazeta Wyborcza


Miejsce: Teatr Szekspirowski w Gdańsku
Data: 31 marca 2016
Godzina: 19:00 otwarcie drzwi / 20:00 koncert
Bilety: 50/65
kup online: http://www.bilety.teatrszekspirowski.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1134


Pink Freud

Pink Freud założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego tworzą wybitni instrumentaliści i soliści. Karol Gola, Adam Milwiw-Baron, Rafał Klimczuk. Ten najbardziej rock’n’rollowy zespół jazzowy jest obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury.  Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród m.in. tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule „Monster of Jazz”; trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007; Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani. Koncertuje na całym świecie, rok 2015 upłyną pod znakiem 3 tygodniowej trasy w Kolumbii oraz 6 koncertowej trasy w Chinach.
posłuchaj:


Freeyo
Freeyo to zespół, który tworzą: Wojtek Mazolewski (lider i twórca Pink Freud), Irek Wojtczak (saksofonista Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook) oraz Michał Gos (perkusista zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa). Artyści o projekcie mówią tak: „Staramy się wykluczyć wszelką symetrię wprowadzając dynamiczną równowagę, która posiada właściwości destrukcyjno-konstrukcyjne – niszczy poszczególne formy, by wytworzyć rytm wzajemnych czystych relacji”
posłuchaj:


Wojtek Mazolewski, ur. 1976r, trójmiejski basista i kompozytor. Założyciel i lider Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet.

 

„Mazolewski zredefiniował jazzową formę i nadał jej nowoczesny kształt oraz otworzył słuchacza na, do tej pory uznawaną za hermetyczną, odmianę muzyki. Oswoił jazz i wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz … łamy prasy popularnej.”Gazeta Wyborcza

 

Jego muzyczne działania dały początek boomu polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku, a niekonwencjonalna, jak na warunki sceny rodzimego jazzu aktywność, wpłynęła na nową lokalizację tego gatunku muzycznego w świadomości przede wszystkim młodego słuchacza.

Muzyczny partner m.in. Pete’aWarehama, Dennisa Gonzalesa, Tima Berne, Wojtka Waglewskiego, Lecha Janerki, Fisza, Emade oraz wielu innych. Autor muzyki filmowej i teatralnej. Prowadzi autorską audycję w Polskim Radio oraz w Chilli Zet. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii.

Prowadząc swój sztandarowy zespół Pink Freud, wydał w 2007 roku w Universal Music Polska album zatytułowany „Punk Freud”, rozpoczynając tym samym przełom w recepcji jazzu w Polsce, którego echa brzmią do dziś. Potem, w 2008 roku, dokonując charakterystycznej dla siebie volty, wydał, w tej samej wytwórni, płytę „Grzybobranie”, nowoczesną wariację na temat klasyka polskiego jazzu, „Winobrania” Zbigniewa Namysłowskiego. W międzyczasie nawiązał współpracę w numer jeden rodzimego hip hopu, tandemem Fisz Emade i wydał z nimi, jako BassistersOrchestra, płytę pod tym samym tytułem. W 2009 r. zmienił skład osobowy Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet i otworzył nowy rozdział swojej muzycznej biografii. „Monster of Jazz”(2010), „Horse and Power”(2012), „SmellsLikeTapeSpirit” (2012), “Wojtek w Czechosłowacji” (2012) to albumy, które odniosły nie tylko sukces wydawniczy, ale przede wszystkim zaowocowały  trasami koncertowymi w m.in. Japonii, Meksyku, Maroko, Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Słowenii, Słowacji, Czechach, Ukrainie, Rumunii.

Mazolewskiego doceniły również media, nagradzając jego talent muzyczny. Przyznano mu m.in. nagrodę III Programu PR za „Monster of Jazz”, trzykrotnie wygrywał ze swoim Pink Freud w kategorii najlepszy zespół elektryczny wg prestiżowego Jazz Forum, od kapituły Stowarzyszenia Melomani otrzymał Jazzowego Oscara oraz, ponownie od radiowej „Trójki” nagrodę Mateusza.

Mazolewski to również autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów niszowych oraz, ostatnio, kompozytor kompozycji do serii audiobooków wydawanych przez Audiotekę. Z racji tej ostatniej aktywności, basista wyjeżdża w najbliższym czasie w muzyczną podróż do Bangkoku i na Kubę.

Wiosna 2013 to czas nowego projektu The Concept, muzycznego notatnika, pełnego zapisków i refleksji na temat sztuki wysokiej, pisanych na gorąco, którego lektura będzie miała miejsce na falach eteru i  w Internecie.


KONKURS

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na koncert urodzinowy Wojtka Mazolewskiego !

Co zrobić, aby wygrać?

Wyślij swoje imię i nazwisko na adres: muzykoholicy.com@gmail.com

W temacie wypisując : KONKURS URODZINY WOJTKA MAZOLEWSKIEGO

Kto pierwszy, ten lepszy!

START !


uro3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *