[KONKURS] Wygraj podwójne zaproszenie do Filharmonii Śląskiej!

Nahorny Sextet w Filharmonii Śląskiej! Na ten koncert zapraszamy w niedzielę 11 września. Włodzimierz Nahorny (piano), Dorota Miśkiewicz (vocal), Henryk Gembalski (violin), Wojciech Staroniewicz (tenor & soprano saxophone), Mariusz Bogdanowicz (bass) i Piotr Biskupski (drums) przedstawią jazzowe aranżacje utworów m.in. Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Romana Maciejewskiego.

nahorny sextet


Włodzimierz Nahorny połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza znane powszechnie stereotypy. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków i stylów.

Sextet nagrał płyty: Nahorny-Szymanowski Mity (nominowana do Fryderyka ’97),  Nahorny-Chopin Fantazja polska (nominowana do Fryderyka 2000, w tym roku Włodzimierz Nahorny otrzymał Fryderyka w kategorii jazzowy muzyk roku), Nahorny-Karłowicz Koncert, Chopin Genius Loci, koncertował w kraju i za granicą. Do najważniejszych należą występy na Jazz Jamboree, Shanghai Summer Music Festival, a także w Kijowie, Edynburgu, Rzymie, Moskwie, Sankt Petersburgu, Sztokholmie, Frankfurcie, Budapeszcie i Pradze.Włodzimierz Nahorny, wśród polskich jazzmanów twórca najbardziej słowiański i romantyczny, zdaje się być osobą najbardziej predysponowaną do stworzenia takiego przedsięwzięcia. Twórczość Fryderyka Chopina jako źródło inspiracji w muzyce jazzowej – to temat jego pracy doktorskiej. Oryginalne partie fortepianowe przeplatają w Fantazji polskiej z przetworzeniami tematów oraz z nowym materiałem napisanym przez W. Nahornego. Z tym wszystkim integralnie związane są partie improwizowane przez samego mistrza jak i przez zaproszonych przez niego muzyków – czołówki polskiej sceny jazzowej, artystów od wielu lat związanych z muzyką Włodzimierza Nahornego, doskonale czujących jej specyfikę i niepowtarzalne piękno. To najdłużej istniejący sextet w historii polskiego jazzu, działa od 1998 roku.


11 września 2016, niedziela godz. 17.00    

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska

Nahorny Sextet – Fantazja polska

Nahorny Sextet w składzie:
Włodzimierz Nahorny – piano
Dorota Miśkiewicz – vocal
Henryk Gembalski – violin
Wojciech Staroniewicz – tenor&soprano saxophone
Mariusz Bogdanowicz – bass
Piotr Biskupski – drums

W programie: jazzowe aranżacje kompozycji polskich twórców m.in. Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Romana Maciejewskiego


KONKURS

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na ten wyjątkowy koncert!

Wyślij do nas maila na adres:

muzykoholicy.com@gmail.com

wpisując w temacie KONKURS.

Czekamy na Ciebie do piątku (09.09).

POWODZENIA!


Zajrzyj tu:

Sklep Muzykoholicy: https://muzykoholicy.teetres.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.