Kortez, Podsiadło i Zalewski na czele Męskiego Grania 2018

Wczoraj poznaliśmy członków Orkiestry Męskiego Grania oraz tych, którzy będą im przewodzić, na dodatek utwór towarzyszący tegorocznej edycji imprezy liderzy tej wyjątkowej formacji wykonali premierowo, na żywo w programie Kuby Wojewódzkiego.

Mowa tu oczywiście o Kortezie, który jak już wcześniej pisaliśmy (czytaj więcej), króluje podczas letnich festiwali. Do artysty dołączył również Dawid Podsiadło, który w przerwie od pracy nad nową płytą, wraca do fanów po dwuletniej przerwie oraz charyzmatyczny Krzysztof Zalewski, który brał już udział w Męskim Graniu w 2015 roku.

Skład Orkiestry również zwala z nóg. Olek Świerkot, producent takich albumów jak „Bumerang” oraz „Mój dom” Korteza, często występujący z muzykiem na scenie w formacji TRIO. Jednocześnie członek zespołu Dawida Podsiadło, ma na swoim koncie współprace z Anią Dąbrowską, Igorem Herbutem czy Tomaszem Makowieckim. Kolejnym członkiem jest producent, kompozytor oraz instrumentalista, którego możecie kojarzyć z zespołu Krzysztofa Zalewskiego, w którym gra na gitarze basowej oraz klawiszach – Andrzej Markowski. Marcin Macuk pracował już przy Męskim Graniu w 2012 roku, na codzień jest związany z grupą HEY oraz Pogodno. Kuba Staruszkiewicz oraz Pat Stawiński to część zespołu z projektu „Zalewski śpiewa Niemena”.


Tradycyjnie do trasy powstała piosenka przewodnia, w tym roku pod tytułem „Początek”. Autorem słów oraz muzyki jest Krzysztof Zalewski. Teledysk zaś został nagrany bardzo ciekawą formą – mastershotem, czyli jednym pełnym ujęciem nieprzerwanym żadnym cięciem czy też montażem. W efekcie czego mamy nagranie piosenki śpiewanej na żywo przez artystów, które zostało nagrane.


TRASA MĘSKIE GRANIE 2018:

POZNAŃ – 14.07

KATOWICE – 21. 07

WROCŁAW – 28.07

KRAKÓW – 04.08

GDYNIA – 11.08

WARSZAWA – 18.08

ŻYWIEC – 25.08


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.meskiegranie.pl/

www: https://www.facebook.com/MeskieGranie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.