Kremlowskie Kuranty z płytą „Alonuszka”

W miniony piątek, tj. 10 listopada br., światło dzienne ujrzał album formacji Kremlowskie Kuranty, zatytułowany „Alonuszka”.


Jedenaście piosenek to mieszanka melodyjnego, alternatywnego rocka oraz beskidzkich i wschodnioeuropejskich klimatów. Grupa wywodzi się ze sceny punkowej, ale od dawna podąża własną drogą. Znakiem rozpoznawczym muzyków z Jasła, Krakowa i Sądecczyzny są niebanalne melodie i poetyzujące teksty lidera grupy – Irka Dańko. Nastrojowe, damsko-męskie ballady mieszają się nierzadko z ostrymi gitarami, a historie o diabłach, świątkach i niespełnionej miłości z niedolami cyrkowego błazna i opisami nocnego życia Krakowa. Na płycie znalazły się też nowe wersje piosenek „Na wzgórzach Mandżurii” i „Dancing 2017”. Pierwsza to rosyjski walc, który w nowym wykonaniu brzmi jak antywojenny protest song, druga zaś stanowi kurantowy klasyk z punkowych początków grupy, zrobiony przewrotnie w dyskotekowym miksie.


Nowy materiał Kremlowskie Kuranty zagrają jesienią między innymi na koncertach w Krakowie (18 listopada, godz. 20, Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Mały Rynek 4) i Warszawie (8 grudnia, godz. 20, Ośrodek Kultury Ochoty OKO, ulica Grójecka 75).


W skład grupy wchodzą: Irek Dańko (śpiew, gitara), Agnieszka Maciąg (śpiew), Tomek Bereźnicki (gitara), Łukasz Duplaga (klawisze), Sławek Pikuła (gitara), Rysiek Piskorowski (bas) i Krzysiek Płaziak (bębny).


„Alonuszka” – spis utworów:

1. Życiem na skróty
2. Alonuszka
3. Byle z Tobą
4. Wierna rzeka
5. Wykrakany
6. Podzwonna
7. Piosenka frasobliwa
8. Na wzgórzach Mandżurii
9. Kraków nocą
10. Smutny błazen
11. Dancing 2017


Zajrzyj po więcej:

Kremlowskie Kuranty na Facebooku


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.