Król i Hatti Vatti w kwietniu na AlterFest!

AlterFest przedstawia kolejnych artystów, których usłyszymy w Mysłowicach. To już przedostatnie ogłoszenie tegorocznej edycji festiwalu. Tym razem do line-upu dołączają: Król oraz Hatti Vatti.

KrólArtysta o królewskim rodowodzie muzycznym – Błażej Król, znany publiczności jako Król – wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. Jego solowy projekt to kolejna muzyczna petarda – usłyszeć w niej można dużo tzw. hipsterskiej elektroniki, wyraźnie nasyconej brzmieniem lat 80. Podczas, gdy jego solowy debiut „Nielot” wymieniany był wśród najważniejszych płyt 2014 roku, on kończył nagrywać jego następcę – wydaną w 2015 roku płytę „Wij”, która okazała się kolejnym strzałem w dziesiątkę. Król wymieniany był w większości rankingów na najlepszą płytę roku 2015, a także znalazł się wśród trójki artystów nominowanych do Paszportów Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”. Najnowszy album „Przez sen” ukaże się już 11 marca!

Hatti vattiHatti Vatti to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Jego muzyka to mieszanka nostalgicznych brzmień lat 80-tych, minimalistycznego drum’n’bassu, aż po własną wizję footwork. Hatti Vatti ma na swoim koncie 4 płyty. Kryjący się pod tym pseudonimem Piotr Kaliński, jest także członkiem punkowej grupy Gówno, z którą wydał
2 albumy, natomiast swój najnowszy projekt – Ffrancis – współtworzy z Misią Ff. Hatti Vatti zagrał na większości polskich festiwali, m.in. na Openerze, na Off Festivalu, a także na Tauron Nowa Muzyka oraz festiwalu Audioriver.

 

Przypomnijmy, że AlterFest to festiwal muzyki alternatywnej organizowany w Mysłowicach od 2012 roku. Początkowo odbywał się w dwóch mysłowickich lokalach gastronomicznych oraz
w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Dwa lata temu przekształcił się w większy i coraz bardziej doceniany festiwal na mapie polskich, niszowych wydarzeń muzycznych. Od wspomnianego 2014 roku trzydniowy, kwietniowy festiwal organizowany jest w dwóch klimatycznych miejscach, które potęgują odbiór muzyki: w mysłowickim kościele ewangelickim oraz w budynku byłego, nieistniejącego od ponad 20 lat kina Adria. Tegoroczna, piąta już edycja festiwalu odbędzie się od 21 do 23 kwietnia.
AlterFest co roku prezentuje wiele gatunków muzycznych, które kryją się pod pojęciem alternatywy, m.in. indie-rock, muzykę elektroniczną, brzmienia inspirowane jazzem, czy też hip-hop. Pomimo bardzo skromnego budżetu, na festiwalu pojawiają się najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej. Do tej pory można było usłyszeć wykonawców takich jak: Mikromusic, xxanaxx, Lilly Hates Roses, Muchy, Fair Weather Friends, Rebeka czy Małe Miasta.

W tegorocznej edycji Festiwalu ogłoszono już: Call The Sun, Menippe, Baasch, Keskese, Patrick the Pan oraz Granatowy Prawie Czarny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *