Król & Patrick the Pan na wspólnym koncercie!

krol_947x358_slider

BŁAŻEJ KRÓL to już instytucja na polskiej scenie. Wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. Od tego czasu wszystkie płyty z jego udziałem lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

Przestrzenne brzmienie Króla przywodzi na myśl the XX oraz bohaterów atmosferycznego popu lat 80-tych, a brzmienie uzupełnia rozpoznawalny od pierwszej chwili wokal oraz teksty należące do ścisłej czołówki w rodzimej muzyce. Elementy te odnajdziemy zarówno na wydanym w zeszłym roku “Nielocie” oraz nagranym w tym roku dla KayaxuWiju”. Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską.

Koncerty Króla to misternie zrealizowane widowisko, w którym piosenki z płyt nabierają nowego życia, a wypracowane przez muzyków brzmienie sprawdza się zarówno na dużych estradach jak i w ciasno wypełnionych klubach. Ta wysoka forma zaowocowała zaproszeniami na najważniejsze sceny w kraju, choćby Open’er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka czy Electronic Beats oraz nagraniem koncertowym dla cyklu TVP “Made In Polska”.

W 2015 roku przyznano Królowi Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego za dotychczasową twórczość. Jej wręczenie odbyło się podczas gali 19 grudnia ub. r. w Toruniu.


 


 

PATRICK THE PAN – Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. „…niczym jak liśćmi” rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie.

Dużo się zmieniło w mojej głowie od czasu mojej debiutanckiej płyty. Zacząłem bardziej wierzyć w siebie, w swoje możliwości i w swoją muzykę. Zacząłem też odczuwać silną potrzebę zmiany, odświeżenia muzycznego wizerunku, delikatnej zmiany kierunku rozwoju. Nie mówimy o rewolucji w stylu sprzedaj-gitarę-kup-sampler, jednak nabrałem potrzeby by włożyć w muzykę inny rodzaj energii. Płyta „…niczym jak liśćmi” to efekt tych świadomych, ale nieprzymuszonych zmian. Rozwinąłem się i nauczyłem lepiej wyrażać swoje szerokie muzyczne horyzonty. Nie jest tak, że ta płyta to nowy Patrick. Ta płyta to inny Patrick. Na „…niczym jak liśćmi” idę w innym kierunku, ale przy tym też absolutnie nie zapominam skąd idę. Śmiem twierdzić, że nie jestem już zagubionym i nieśmiałym chłopcem z gitarą – jestem facetem, który w muzyce wie czego chce i robi to.” – mówi Patrick the Pan.


 


 

ZAPRASZAMY:

19 lutego 2016 r., godz. 19:30

5stancja, Arkady Kubickiego (wejście od ul. Grodzkiej na godzinę przed koncertem)

BILETY:

  • przedsprzedaż – 30 zł;

http://www.eventim.pl/; http://www.ebilet.pl/; http://www.kupbilecik.pl/;

http://biletyna.pl/; http://www.ticketpro.pl/; http://www.biletin.pl/pl

  • w dniu koncertu – 35 zł

plakatB1_05

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *