Krzysztof Iwaneczko zapowiada debiutancką płytę

Na ten moment Krzystof Iwaneczko długo kazał czekać swoim fanom! Po dwóch latach od wygrania VI edycji The Voice of Poland muzyk wydał wyjątkowy singiel Tonę, który jest też zwiastunem jego debiutanckiej płyty, która już niebawem!


Krzysztof Iwaneczko to zaledwie dwudziestodwuletni wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów oraz przede wszystkim student Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Mimo swojego młodego wieku ma już na swoim koncie między innymi nagrodę Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Wygraj Sukces w 2011 roku oraz zwycięstwo w School&Jazz Festival (rok później). Jednak największą popularność zyskał wygrywając w 2015 roku VI edycję programu telewizyjnego The Voice of Poland, występując w drużynie Marysi Sadowskiej. Przez dwa lata Krzysztof nie rozstał się z muzyką, wręcz przeciwnie. Poza tym, że koncertował ze swoim autorskim materiałem, to zdobywał doświadczenie, uczestnicząc w projektach i goszcząc na koncertach takich artystów, jak Adam Sztaba, Bartosz Chajdecki, Kasia Nosowska, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, O.S.T.R. oraz Andrzej Lampert. Ten wyjątkowy i pracowity czas pozwolił Krzysztofowi na odnalezienie i sprecyzowanie swojej własnej ścieżki muzycznej.


Efektem tego jest singiel Tonę, który zapowiada długo wyczekiwaną debiutancką płytę zwycięzcy The Voice of Poland. Tekst oraz muzykę napisał sam Krzysztof, natomiast produkcją zajął się Michał Kush, który pracował również nad albumem Darii Zawiałow A kysz!, krążek ten został okrzyknięty największym debiutem 2017 roku.  W nagraniu utworu udział wzięli jeszcze Adam Lemańczyk (fortepian oraz instrumenty klawiszowe), Piotr Rubik (gitara), Józef Rusinowski (perkusja), Sara Malinowska (skrzypce) oraz Izabela Buchnowska (wiolonczela). Piosenka bardzo szybko przypadła do gustu fanom.


W 2018 roku muzyk planuje wydać swój debiutancki krążek. Kompozycją i warstwą tekstową zajął się Krzysztof, natomiast za mix utworów odpowiedzialny jest Jacek Antosik. Nad całością czuwa wcześniej wspomniany Michał Kush oraz Mariusz Obijalski, znany ze współpracy z Fisz Emade.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/krzysztofiwaneczko/

www: https://iwaneczko.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.