Krzysztof Kiljański „W drodze”

W sieci można znaleźć już nowy singiel Krzysztofa Kiljańskiego „W drodze” wraz z teledyskiem. Promuje on szósty album artysty, „Still right here”, który ukaże się na rynku 1 września 2017 roku.

 

Krzysztof Kijański to bardzo znany artysta popowy i jazzowy. Ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych, w tym płytę „In The Room” wydaną w 2005 roku nakładem wytwórni Kayax, która sprzedała się do tej pory nakładem niemal 100 tysięcy egzemplarzy. Promował ją utwór „Prócz Ciebie nic” nagrany w duecie z Kayah. To właśnie ten przebój otworzył drzwi kariery dla artysty. Szturmował on szczyty m.in. Listy Przebojów Radiowej Trójki czy Poplisty RMF FM. Muzyk jest laureatem „Superjedynki” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, został też wyróżniony dwoma „Fryderykami” w kategoriach „Piosenka roku” i „Wokalista roku”.

Singiel „W drodze” ukazał się nakładem UNIVERSAL MUSIC POLSKA. To utwór o osobistym dla artysty wydźwięku. Muzyką zajął się Marcin Kindla, znany ze współpracy z Piotrem Kupichą, Ewą Farną, Sarsą czy Stachurskim. Nagranie ma charakter folkowy i świetnym jego uzupełnieniem jest tekst autorstwa Ewy Andrzejewskiej.

Warstwa tekstowa mówi o tym, że w natłoku codziennych spraw warto zatrzymać się na moment, aby docenić wszystkie sukcesy i porażki, jakich doświadczamy. To właśnie one kształtują nas takimi, jakimi jesteśmy.

Teledysk do utworu wyreżyserowała Ania Powierża.

Album „Still right here” będzie zawierał wyłącznie autorskie kompozycje Krzysztofa KIljańskiego, Marcina Kindli oraz Juda Friedmanna. Teksty zostały napisane przez zarówno samego wokalistę, jak i Ewę Andrzejewską.

Więcej informacji:

https://web.facebook.com/Krzysztof-Kilja%C5%84ski-oficjalny-profil-264856860221628/?_rdc=1&_rdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.