Krzysztof Zalewski, Brodka i Bednarek, czyli Sylwester w Poznaniu!

Połowa listopada prawie za pasem, a to oznacza, że najwyższy czas zacząć planować najważniejszą noc w roku, czyli Sylwester. Pierwsze miasta ogłaszają artystów, których zaprosili, by uświetnić ten wyjątkowy czas. Poznań będzie żegnał Stary Rok i witał Nowy w towarzystwie Krzysztofa Zalewskeigo – jednego z najpopularniejszych polskich artystów. Oprócz muzyka usłyszymy również Brodkę oraz Bednarka.

Krzysztof Zalewski

To człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu.

Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar.

Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie – min. sióstr Przybysz – które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce, szybko osiągały status SOLD OUT.

Zalewski skomponował i napisał tekst do hitowego utworu „Początek” który razem z Dawidem Podsiadło i Kortezem prezentował prawie każdej wakacyjnej soboty wielotysięcznej publiczności koncertów Męskiego Grania 2018.

W tym roku również stanął na czele Orkiestry Męskiego Grania, tym razem w towarzystwie Katarzyny Nosowskiej, Tomasza Organka oraz Igo (Igor Walaszek).

Obecnie muzyk kontynuuje trasę SOLO ACT w najpiękniejszych salach koncertowych w Polsce, min. NOSPR w Katowicach, łódzkiej Wytwórni czy Centrum Kongresowe ICE w Krakowie. Większość wydarzeń zaplanowanych w ramach tego projektu została wyprzedana. Krzysztof zmierzy się również w muzycznym pojedynku z raperem Grubsonem podczas Red Bull SoundClash 21.11 na Torwarze.


Brodka

Po nagraniu dwóch, bardzo dobrze przyjętych płyt – debiutanckiego „Albumu”, który ukazał się zaraz po jej wygranej w Idolu i, dwa lata później, Moich piosenek – Monika Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”.

„Granda” to muzyczny eklektyzm. To album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła. Podszyta brudną, rockową energią symfonia dźwięków oraz słów. Słów niebanalnych.

 


Kamil Bednarek

Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgała po liczne nagrody. W 2011 młodzi muzycy wyruszyli w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a Tuff Gong, w Kingston na Jamajce.

W listopadzie 2018 zespół BEDNAREK zagrał w Klubie Stodoła koncert jubileuszowy, z okazji 10-lecia aktywności scenicznej. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem fanów, którzy tłumnie towarzyszyli muzykom w hucznych obchodach dekady aktywności scenicznej.

Rok 2019 to czas trasy koncertowej promującej nowy album, w którą zespół BEDNAREK promuje od marca.

 


Sylwester Miejski w Poznaniu – informacje praktyczne

Wejście na teren Sylwestra Miejskiego będzie możliwe od godziny 20:30 od strony Al. Marcinkowskiego oraz EMPiKu.

O godzinie 20:30 zacznie działać strefa gastronomiczna. Na miejscu będzie można kupić ciepłe posiłki oraz zimne i ciepłe napoje, w tym napoje alkoholowe.

Teren wydarzenia będzie zabezpieczony i monitorowany. Ochrona nie będzie wpuszczać osób, które przyniosą własne fajerwerki, alkohol czy niebezpieczne przedmioty.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/events/437865203273864/