Kto zagra na tegorocznym Przystanku Woodstock? [sprawdź]

Dla jednych to spełnienie marzeń, dla drugich ogromne wyróżnienie i powód do dumy – setki zespołów chce zagrać koncert na Przystanku Woodstock. Kapele nie tylko z Polski, ale i z całego świata nadesłały ponad 700 płyt ze swoją twórczością. W ubiegły piątek jurorzy woodstockowych Eliminacji wybrali 27 zespołów, które powalczą na koncertach zorganizowanych w czterech miastach Polski o występ na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

przystanek woodstock


Japonia, Australia czy USA, to tylko niektóre kraje poza Polską, z których nadesłane zostały zgłoszenia do Eliminacji na Przystanek Woodstock. Blisko 700 płyt, wysłuchał skrupulatnie jedna po drugiej Jurek Owsiak – organizator Przystanku Woodstock.
To niesamowite jak wielu artystów chce zagrać na Przystanku Woodstock, a ten znają już na całym świecie. Osobiście przesłuchałem każdą płytę, która przyszła do naszej Fundacji. Zajęło to naprawdę sporą ilość godzin, wybrałem 170 płyt, które przesłuchaliśmy wspólnie z jurorami. Każdy z nich ma szansę zagrać na Dużej Scenie naszego Festiwalu – mówi Jerzy Owsiak.
27 wyłonionych w ubiegły piątek (26.02) zespołów wystąpi w czasie koncertów półfinałowych Eliminacji organizowanych w kilku miastach w Polsce. To w głównej mierze publiczność zweryfikuje czy zespół potrafi porwać ich swoją twórczością.
Co innego dobrze przygotowana i nagrana płyta, a co innego energia dawana na scenie – mówi Krzysztof Dobies, juror Eliminacji Woodstockowych. – Każdy zespół ma jednakowe szanse zagrania na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Koncerty eliminacji organizowanych w klubach, pokażą jak zespół radzi sobie na scenie i jak reaguje na niego publiczność, bo przecież to z myślą o niej organizowany jest Przystanek Woodstock – dodaje.
Podczas piątkowego spotkania jurorzy wybrali także kilka zespołów z zagranicy, które zostaną zaproszone bezpośrednio do występu na Małej Scenie. Jak tylko potwierdzone zostaną warunki i terminy, informacja ta zostanie podana do publicznej wiadomości.

Lista zespołów, które zagrają na Eliminacjach do Przystanku Woodstock 2016:
1. Alphadog
2. Alcoholica
3. Arch A
4. Black Like Sugar
5. Cochise  
6. Cookie Break
7. Dead Frank  [ << sprawdź]
8. Fireball
9. Hanza  
10. J.D. Overdrive
11. Kali-Gula
12. Kamasutra
13. Lion Shepherd
14. Mademoiselle Carmel
15. Majestic
16. Marcelina  [ << sprawdź]
17. Oil Stains
18. Omni mOdO
19. Radio Slam
21. Scylla
22. Siq
23. Superhalo
24. The Shipyard  
25. The Snuff  
26. Vibrant
27. Wiewiórka na drzewie  [ << sprawdź]

woodstock
Oceny dokonało jury Eliminacji w składzie:
• Jurek Owsiak – prezes Zarządu Fundacji WOŚP
• Andrzej Puczyński – prezes ZPAV, Izabelin Studio
• Tomasz „Kasprol” Kasprzyk – dziennikarz muzyczny Antyradia
• Piotr „Dziki” Chancewicz – producent muzyczny, muzyk
• Krzysztof „Milkee” Dobies – Radio Woodstock

Co nieco o Przystanku Woodstock: 
Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22.02_avatar_800x800_final Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14 -16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).
W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle i Che Sudaka. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.


Zajrzyj tu:

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *