Kuba Płużek i Eskaubei zapraszają na dwa wspólne koncerty

Pianista Kuba Płużek i raper Eskaubei kończą rok okazjonalnym koncertowym projektem, który zaprezentują 6 grudnia w Rzeszowie i 8 grudnia w Strzelinie. Koncertowy skład Płużek / Eskaubei Quartet + oprócz wyżej wymienionych stworzą Max Olszewski (bębny), Bartłomiej Prucnal (saksofony) i Adam Tadel (kontrabas).


6 grudnia – Rzeszówklub Bohema
8 grudnia – StrzelinFestiwal „Wiosła”


To wyjątkowy, okazjonalny projekt wynikający ze współpracy muzycznej Kuby Płużka, jednego z najciekawszych polskich pianistów jazzowych, z Bartłomiejem Skubiszem, raperem i tekściarzem kryjącym się pod pseudonimem Eskaubei.


Doświadczenia wspólnej gry w zespołach Eskaubei i Tomek Nowak Quartet oraz Sophia Grand Club z Vitoldem Rekiem zaowocowały projektem koncertowym pokazującym zarówno wspólne utwory PłużkaSkubisza z repertuaru Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, jak i nagrania znane z solowych dokonań muzyków (między innymi z najnowszej, jeszcze ciepłej płyty Kuby Płużka „Froots”) oraz kompozycje stworzone lub zaadoptowane specjalnie na potrzeby tego projektu. Mocno osadzone w rytmie, z dużą porcją rasowych improwizacji, okraszone umuzykalnionym rapem i elementami spoken word.


Kuba Płużek – instr. klawiszowe
Adam Tadel – kontrabas
Max Olszewski – bębny
Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word, f/x
+ Bartłomiej Prucnal – saksofony altowy i sopranowy


http://bandcamp.for-tune.pl/track/ch- d-vs- ciep-o
http://bandcamp.for-tune.pl/track/trzy- historieNa rok 2018 muzycy zapowiedają premierę wydawnictwa Sophia Grand ClubVitoldem Rekiem oraz prace nad trzecim albumem Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.


Zajrzyj po więcej:

Kuba Płużek na Facebooku

Eskaubei na Facebooku

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet na Facebooku


fot. Magda Małaczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.