Kult rusza z trasą i zdradza szczegóły nowego albumu!

grafikaTradycyjnie w czasie jesiennej trasy pomarańczowej KULT przemierza Polskę i Europę, a na tej trasie Gdynia jest obowiązkowym przystankiem. 16 października zapraszamy na koncert zespołu w Gdynia Arena.

Zespół na czele z Kazikiem Staszewskim powstał w 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od ponad 26 lat. Nagrali 14 płyt długogrających, a społeczeństwo polskie zna doskonale ponad 40 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np. „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Zagrali ponad 2500 koncertów. Występowali na wielu festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Regularnie co roku odwiedzają UK i USA. Oprócz tego gościli na kilku koncertach w Brazylii, Niemczech i Czechach. Ich koncerty to 2,5 godzinne spektakle.

Support przed koncertem: KA1.

wstyd

Kult zdradza również szczegóły nowego albumu. „Wstyd” ukaże się 14 października. Nowy album to obraz polskiej rzeczywistości, widzianej oczami Kazika StaszewskiegoNa krążku znalazły się utwory zawierające społeczne odniesienia, ale też barwne, muzyczne opowieści, takie jak singiel promujący – „Madryt”. Nagrania powstały w studio Wojciecha Jabłońskiego w warszawskiej Proximie. Jest on odpowiedzialny za realizację i brzmienie „Wstydu”. Zdaniem lidera Kultu „Ta płyta to dowód na to, że zespół musi pracować razem”. To pierwszy od ponad 3 lat studyjny album Kultu. „Wstyd” zostanie wydany nakładem SP Records.

 

 


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/kultoficjalnie/


 

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *