Kultowy Breakout w nowej odsłonie wystąpi w łódzkim TU już 9 czerwca

BREAKOUT, to formacja, której starszemu pokoleniu Muzykoholików nie trzeba przedstawiać. Piosenki, które przeszły do historii usłyszymy teraz w nowym wykonaniu.


Grupa Breakout założona pod koniec lat 60-tych, przełamała stereotyp ówczesnej stylistyki muzyki gitarowej i była pomostem pomiędzy big-bitem i rock & rollem, a późniejszą muzyką rockową i blues-rockową.

Założycielem zespołu Breakout w 1968 roku był Franciszek Walicki. Pierwszy skład zespołu Breakout to: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Krzysztof Dłutowski, Janusz Zieliński i Józef Hajdasz.W tym składzie zespół zagrał swój pierwszy koncert 21 lutego 1968 roku w klubie Stodoła w Warszawie a oficjalny debiut nastąpił na I edycji festiwalu muzycznego Musicorama w Warszawie 27 lutego 1968 roku. Następnie grupa wystąpiła w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki, gdzie zaprezentowała m.in. swój pierwszy przebój pt. „Gdybyś kochał, hej”. Od tego momentu zespół jest nazywany prekursorem blues-rocka, opartego na najlepszych wzorcach zachodnich. W 1969 r ukazuje się płyta pt. „Na drugim brzegi tęczy” ,a do roku 1980 zespół nagrał łącznie 10 albumów, z których najsłynniejszym stał się „Blues”.

Kazik Pabiasz – reaktywował zespół Breakout w 2013 roku na Festiwalu Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa” w Józefowie.

Obecnie skład zespołu to: Kazimierz Pabiasz – wokal, gitara, Zbigniew Wypych – gitara basowa, Dariusz Kamiński – perkusja, Jarek Mikulski – gitara


Szczegóły koncertu:

9 czerwca (niedziela)
TU, ul. Rewolucji 1905 r. 10,Łódź

Start 20:00
Bilety:
40 zł przedsprzedaż
50 zł w dniu koncertu


Zobacz więcej:

Strona oficjalna zespołu

TU – Facebook