Kwiat Jabłoni Akustycznie – nowa odsłona duetu Kasi i Jacka

Kwiat Jabłoni dosłownie wpadł na rynek muzyczny i porządnie zamieszał. Wszystko zaczęło się od wpuszczenia na YouTube piosenki „Dziś późno pójdę spać” w marcu ubiegłego roku. Od tego czasu teledysk ma blisko 11 mln wyświetleń, a Kasia i Jacek błyskawicznie wyprzedają koncerty.

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa.

 

Rodzeństwo Sienkiewiczów swoich sił w muzyce próbowało już w innych składach, jednak to właśnie we dwójkę zyskali największą sympatię słuchaczy. Na początku roku wydali swój debiutancki album „Niemożliwe”, który tak jak i piosenka o tym samym tytule mówi „niemożliwe Nam się dostało” – doskonale opisuje to co spotyka tę dwójkę młodych ludzi. Wśród tak wspaniałych artystów, którzy grają wiele lat, oni debiutanci zagrali na największych festiwalach – Spring Break, Opne’er, Pol’and’ Rock Festival, dziś bilety na ich koncerty klubowe wyprzedają się w mgnieniu oka.


Tej jesieni Kwiat Jabłoni zagrał trasę „Tam, gdzie nas jeszcze nie było” w 17 miastach. Przed nimi kolejne nowe wyzwanie, które sami postawili na swojej drodze – Kwiat Jabłoni Akustycznie – czyli koncerty w poszerzonym składzie. Do piana Kasi i madoliny Jacka dołączą skrzypce (Dorota Błaszczyńska), perkusjonalia (Łukasz Biliński), klarnet (Oliwier Andruszczenko) oraz kontabas (Michał Mościcki).

This slideshow requires JavaScript.

 


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kwiatjabloni/

Instagram: https://www.instagram.com/kwiatjabloni/