,,Ładny” – nowy teledysk zespołu Lorein

W miniony weekend premierę miał nowy teledysk zespołu Lorein, do utworu „Ładny”.


Tytuł „Ładny” to robocza nazwa, którą nadaliśmy jeszcze przed powstaniem tekstu, na podstawie samej kompozycji. Jest to naprawdę lekki, melodyjny utwór, pozbawiony patetycznego przekazu, który mówi po prostu: nie poddawaj się i działaj. Nie zakładaliśmy, że zaprezentujemy go w roli singla, ale po zagraniu kilkudziesięciu koncertów i żywiołowych reakcjach publiczności, uznaliśmy, że nie wszystko musi być górnolotne. Czasami, nawet w muzyce, potrzebna jest chwila na oddech.

 Materiał, który wykorzystaliśmy w teledysku nie był tworzony z zamysłem publikacji, miał trafić do zespołowego archiwum, więc stanowi naturalny obraz Lorein poza sceną. Uznaliśmy, że ta naturalność dobrze komponuje się z klimatem tej piosenki.– opowiada Łukasz Lańczyk, wokalista i autor tekstu.


fot. Iwona Walska

LOREIN mają na koncie ponad setkę koncertów i Finał programu Must Be The Music . Laureaci kilku ogólnopolskich nagród, takich jak: „Złoty Mikrofon” czy „Muzyczne Scyzoryki”. Dwukrotnie wybrani „Zespołem Roku” Polskiego Radia Kielce. Wokalista, Łukasz Lańczyk, doceniony został także przez muzyków zespołu Myslovitz, którzy po odejściu Artura Rojka, zaproponowali mu zastąpienie frontmana.

3 lutego 2017 roku premierę miał album „Złamania”, nagrany dzięki crowdfundingowemu wsparciu ponad 1800 Fanów! Płytę promują single: „Fale”, wybrane przez słuchaczy radia Muzo Fm, jednym z 50 najlepszych utworów 2016 roku oraz „Dźwięki rozstania” i „Ładny”.



LOREIN – strona oficjalna

LOREIN na Facebook

LOREIN na Instagram

LOREIN na You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.