LASY feat. MaJLo z teledyskiem do singla „Wandering”

W minioną środę, tj. 29 listopada br., w Internecie ukazał się teledysk będący ilustracją do nowego singla projektu LASY. Ciekawostkę stanowi fakt, iż usłyszymy tu ponadto MaJLo.


LASY to projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz), laureat Fryderyka w kategorii „Elektronika” za produkcję albumu Reni Jusis „BANG!”. W swojej karierze supportował między innymi Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach, na przykład Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński), muzyk współpracujący z takimi artystami, jak Tymon Tymański, MaJLo i Coldair. Stendek i Jacek tworzą ponadto skład koncertowy wspomnianej Reni Jusis.


Sam pomysłodawca zdradza, że projekt LASY to próba znalezienia mostu łączącego tworzenie muzyki z doświadczaniem natury. Nazwa LASY nie jest przypadkowa, ujawnia ona autentyczną miłość muzyków do lasów. Stanowi również okazję do parania się muzyką nowoczesną, a zarazem osobistą i emocjonalną.


29 listopada w sieci pojawił się klip autorstwa Macieja Dydyńskiego do utworu „Wandering”, z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. Teledysk promuje debiutancki album LASÓW „Little Giant”, który ukazał się 8 listopada 2017. (Album dostępny jest we wszystkich głównych serwisach streamingowych, jak i do pobrania za darmo ze strony Bandcamp). Osią są tutaj krajobrazy, szerokie ujęcia pokazujące ogrom i piękno polskiej natury. Składa się on z subtelnych obrazów, budujących opowieść o wędrowcu usiłującym odnaleźć cel swojej podróży. Nie zasugerowano go jednak wprost, co pozostawia miejsce na wypełnienie tej tajemnicy osobistymi wyobrażeniami o symbolicznym, dotyczącym każdego z nas celu. Twórcy chcieli, aby każdy mógł się wcielić w bohatera i przeżyć z nim wyprawę, znaleźć swój własny przekaz. Podróżnik ma stary plecak i kurtkę, nocuje w lesie, pokonuje swoje słabości i lęki. Autorom zależało również na tym, aby poprzez muzykę i obraz oddać oniryczny klimat leśnych wypraw.Zajrzyj po więcej:
LASY na Facebooku
LASY na Instagramie
Stendek na Facebooku
Stendek na Instagramie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.