LemON ogłasza jesienną trasę!

Wiosenna trasa promująca ostatni krążek zespołu „Tu” wyprzedała się praktycznie we wszystkich miastach. LemON po wakacyjnych plenerach wraca do klubów.


„Tu” to album inny, wyjątkowy, niekomercyjny. Zespół ruszał w trasę z niepewnością, jak fani odbiorą nowy materiał na żywo – obawy były bezpodstawne, większość koncertów wyprzedała się na długo przed występami, a fani zrozumieli idealnie przekaz, o jaki chodziło zespołowi. 

W czasie wakacji LemON grał głównie plenery, gdzie materiał obejmował niektóre utwory z najnowszego albumu, ale także te najpopularniejsze – które przez wiele tygodni usłyszeć mogliśmy w radio. 

Materiał na koncertach, które zaczną się w listopadzie, będzie wyjątkowy. Obejmie dwa albumy, których zdecydowanie nie można wpisać w kategorię popu ani komercji. To nie tylko kontynuacja trasy „Tu”, ale także powrót do „Etiudy zimowej”. 

Jak na razie zespół ogłosił 7 koncertów, ale jak zapowiada LemON to jeszcze nie koniec. Bilety można kupić już na występy w Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu i Łodzi. 


 


LemON to polsko-łemkowsko-ukraińska grupa, założona w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta, tuż po zakwalifikowaniu się do programu „Must Be the Music” na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem, Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”, który zachwycił jurorów i zagwarantował grupie udział w półfinałach. Piosenka „Dewiat” także przekonała do siebie publiczność, dzięki czemu zespół awansował do finału i ostatecznie wygrał trzecią edycję programu.

Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „Lem” oraz angielskiego „ON”, w wolnym tłumaczeniu: „Tylko włącz”.


Zajrzyj po więcej:

LemON na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.