LeonVoci z utworem „The One” z okazji pierwszej edycji Onko Ligi

Już w najbliższą sobotę, a dokładnie 20 lipca br., odbędą się największe Mistrzostwa Piłki Nożnej Onko Liga 2019. Specjalnie na tę okazję powstał utwór „The One” w wykonaniu kwartetu tenorów LeonVoci. Piosence towarzyszy klip promujący wydarzenie.


Pieśń stała się oficjalnym hymnem imprezy i będzie towarzyszyła Międzynarodowym Mistrzostwom Piłki Nożnej Dzieci z chorobami onkologicznymi. LeonVoci to zespół założony w 2015 roku we Lwowie. Popularyzuje muzykę klasyczną poprzez śpiew operowy w nowoczesny sposób. Formację tworzą zawodowi śpiewacy, którzy są zwycięzcami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali, a także mają międzynarodowe doświadczenie sceniczne w różnych teatrach świata. Pomysł na stworzenie utworu „The One” narodził się w styczniu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, po pokazie mody „Dzieci Dzieciom”, organizowanym cyklicznie przez Fundację Spełnionych Marzeń. Kwartet LeonVoci, wspólnie ze znanymi i lubianymi gwiazdami sceny, kina, telewizji i muzyki, towarzyszył na wybiegu młodym modelom i modelkom po przebytych chorobach. Wydarzenie miało na celu przełamanie stereotypów dotyczących leczenia chorób nowotworowych oraz uświadomienie, iż chorobę nowotworową można pokonać. Po udanym i wzruszającym koncercie kwartet dostał propozycję przygotowania i odśpiewania nowego hymnu na lipcowej Onko Lidze. Tekst hymnu napisała Angelika Wdowczyk, wokalistka znana pod pseudonimem LIKA. Zadebiutowała ona wiele lat temu w programie „Szansa na sukces”. Wystąpiła wtedy na scenie Sali Kongresowej wraz z zespołem Perfect, wykonując piosenkę „Ale w koło jest wesoło”. Muzykę do hymnu „The One” skomponował gitarzysta i lider grupy rockowej HarlemKrzysztof Jaworski (Dżawor). Jest twórcą hitów i hymnów do takich akcji społecznych, jak: Mazury Cud Natury (New Seven Wonders), Podziel się posiłkiem (Fundacja Polsat), Senior Games, 30 lecie NZS czy Fundacja Księdza Kaczkowskiego. 

Fundacja Spełnionych Marzeń istnieje siedemnaście lat. Prezesem jest wspaniały człowiek Tomasz Osuch. Jego syn siedemnaście lat temu przegrał walkę z rakiem i to właśnie wtedy Tomasz postanowił pomagać dzieciom onkologicznym. Fundacja na co dzień pracuje z dziećmi w trakcie i po leczeniu onkologicznym. Priorytetem Fundacji są działania, które na celu mają stworzenie możliwości powrotu do „normalnego” życia i uczestniczeniu w nim jak pozostali rówieśnicy. Zgodnie z tą ideą od kilkunastu lat organizują w Warszawie zawody sportowe dla dzieci po leczeniu nowotworowym. W tym roku po raz pierwszy są to zawody piłkarskie pod nazwą Onko Liga


Udział w mistrzostwach weźmie aż czternaście drużyn. Będą to dzieci z Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa, Olsztyna, Lublina, Kielc, Warszawy. Przyjadą też młodzi piłkarze z Czech, Litwy, Turcji, Ukrainy oraz dwa zespoły ze Słowacji.


zajrzyj po więcej:

Fundacja Spełnionych Marzeń
Fundacja Spełnionych Marzeń na Facebooku