Leski opowiada swoje sny – zobacz klip do utworu ,,Bliżej”

image005W sieci pojawił się klip do utworu ,,Bliżej” z debiutanckiego albumu Leskiego ,,Splot„. Jest to pierwszy sen, który opowiedział Leski. Już niedługo pojawi się druga cześć dyptyku – ,,sen .02„, czyli obraz do utworu ,,Autofobia„.

Ostatnio mało sypiam. Rzadko też śnie. Sny przychodzą za to ze zdwojoną mocą. Czasem mam wrażenie, że w ogóle się nie budzę. Często szukam w nich światła. Kluczę w oderwanej czasoprzestrzeni. Stało się to pretekstem do stworzenia dwóch bliźniaczych klipów tworzących jedną całość. Dyptyk. Dzieło dwuczęściowe łączące ze sobą utwory Bliżej oraz Autofobię w jedną senną podróż. Piosenki o największym natężeniu osobistych akcentów. Od dawna myślałem o stworzeniu obrazu do nich. Udało się to dzięki Jędrzejowi Guzikowi i Tycjanowi Trzpioła, z którymi od dłuższego czasy planowaliśmy kumpelski wypad w plener. Postanowiliśmy wrzucić do plecaków konserwy i kilka obiektywów. Nie chodziło o wyjazd na plan filmowy a namiastkę offroadu z możliwością nagrywania. Chłopcy włączyli record. Oto efekt Scenariusz napisaliśmy wspólnie z Jędrzejem Guzikiem mając na uwadze szczególną właściwość snów – względność czasu i przestrzeni oraz niezwykłą rolę detali dzięki, którym możemy je zapamiętać – opowiada Leski.


 

 


Leski zadebiutował autorskim albumem Splot w czerwcu 2015 roku. Materiał z płyty został bardzo dobrze przez krytyków muzycznych i podbił serca wielu fanów, którzy licznie przychodzili na jego koncerty podczas jesiennej trasy koncertowej .splot w trasie. 22 października Leski odebrał nagrodę Mateusza Trójki w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.


 

Trasa koncertowa:

02.04 – Białystok – Klub Fama

08.04 Ełk – Jazz Club Papaya

09.04 Koszalin – CK 105

21.04 Zawiercie – Bistro Mojego Brata

22.04 Racibórz – Przystanek Koniec Świata

27.05 Lublin – Polskie radio Lublin

29.05 Otwock – Festiwal Świdermajer

18.06 Wrocław – Miejskie Granie


Leski na facebooku

Leski na Instagramie

Warner Music Poland na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *