Leski zagra trasę koncertową… po mieszkaniach

Tego jeszcze nie grali! A może jednak? Leski zagra trasę koncertową… po mieszkaniach! Kraków, Zabłocie, Gliwice, to tylko część miast, gdzie zostaną zorganizowane te nietypowe przedsięwzięcia.


Leski znany jest przede wszystkim z emocjonalnych tekstów i hipnotycznych melodii. Tym razem postanawia być – jak sam określa – tak blisko słuchacza, że „bliżej się nie da” i wyrusza na solowe koncerty. Piosenki będą podane sauté – zaaranżowane w najprostszej formie.


Leski mieszkania – plakat

Leski, czyli Paweł Leszoski, to wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz. Debiutował albumem „Splot” w 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał „Mateusza Trójki” w kategorii „Debiut”, a w 2016 roku znalazł się wśród nominowanych do nagrody „Fryderyk”, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie prezentowane na albumie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. W 2018 roku ukazał się jego drugi album „Miłość. Strona B”, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i zasygnalizował, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom…

Leski na tej trasie zaprezentuje utwory w wersjach akustycznych. Każdy z koncertów odbędzie się raptem dla 30 osób!