LIKA prezentuje swój debiutancki album

Na płycie znalazło się 10 utworów, z których znane są już single „Toga”, „Błysk” i „Złoto”. Utwór „Błysk” skomponował dla niej Marek Kościkiewicz. Z tym utworem, we wrześniu 2020, wystąpiła w Konkursie Debiuty na 57 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę dla najciekawszej osobowości konkursu! Album „Lika” jest osadzony w stylistyce pop-rockowej, z drobnymi elementami new wave i muzyki elektronicznej.

Ta płyta jest dla mnie taką muzyczną mozaiką, która pozwoliła mi na powrót do świata muzyki. Jest dla mnie również zamknięciem pewnego etapu, który był dla mnie cudownym chaosem twórczym. Teraz już jest bardziej stabilnie i  wiem, w jakim kierunku chcę podążać. Ciągnie mnie w kierunku alternatywy i rockowych brzmień, w których czuję się jak ryba w wodzie i to będzie mój kolejny krok. – LIKA

LIKA (AngeLika Wdowczyk) to pochodząca z Warszawy wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i … prawniczka. Laureatka „Szansy na Sukces” (w edycji finałowej wystąpiła z zespołem Perfect w piosence: „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele: „Biały Latawiec”). Jest też laureatką Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie..

Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach.  Jest Członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. Założycielka kancelarii prawnej, dyrektor ds. prawnych dużej korporacji międzynarodowej. Spełniona zawodowo i rodzinnie kontynuuje swoją muzyczną przygodę. 

Praca nad tym projektem pozwoliła mi poznać masę wspaniałych ludzi. Korzystając z tej okazji przekazuję szczególne podziękowania dla Wiktora Tatarka, Emiliana Waluchowskiego, Bogdana Malacha, Marka Kościkiewicza, Michała Wojtasa, Wojtka Korzeniewskiego, Wojciecha Byrskiego, Krisa Janika, Kamila Durskiego i wszystkich życzliwych mi osób, które stanęły na mojej drodze, ze szczególnym uwzględnieniem mojej dużej, głośnej i kochającej familii – LIKA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.