LIKA z premierą teledysku do singla „Toga”

W Internecie ukazał się właśnie najnowszy utwór wokalistki działającej pod pseudonimem LIKA. Singlowi „Toga”, gdyż właśnie o tej piosence mowa, towarzyszy teledysk.


„Toga” to przedstawiony w dość przewrotny sposób manifest przeciwko stereotypom i szumowi informacyjnemu, jaki nas otacza. Odgrzewane od lat medialne hasła, typu „gwarantujemy lepszą przyszłość” czy „dobra zmiana dla każdego”, są wpajaną w nas, powtarzalną sztampą i bezwartościową papką informacyjną.


Warto się zatrzymać i znaleźć czas na przefiltrowanie tego, co krąży wokół nas. Ugruntowane zawody zaufania publicznego w środowisku prawniczym, którego jestem aktywnym przedstawicielem, podlegają mniejszym bądź większym bombardowaniom w zależności od trendu politycznego, bez głębszego uzasadnienia. Oczywiście, zjawiska anormalne należy eliminować, ale nie powinno się uderzać w fundamenty zbudowane na przestrzeni lat, konieczne do stabilnego funkcjonowania społeczeństwa w demokratycznym państwie prawnym. W klipie pojawiają się wymagające rozwinięcia hasła, tworząc koronne zasady. O ich zachowanie należy walczyć każdego dnia, zaczynając OD SIEBIE. Dlaczego TOGA? Bo dla mnie to symbol potencjału i konfrontacyjnej osobowości, bo to strój, który często noszę, wykonując zawód zaufania publicznego – radcy prawnego. Bo to ja! 🙂 opowiada wokalistka.


Za kompozycję odpowiada LIKA, będąca, obok Bogdana Malacha, także współautorką tekstu.LIKA, a właściwie AngeLika Wdowczyk, to rodowita warszawianka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i … prawniczka. Laureatka programu TVP2 „Szansa na Sukces” (w edycji finałowej w PKiN z zespołem Perfect w piosence „Ale wkoło jest wesoło” oraz w programie z zespołem Wawele z utworem „Biały Latawiec”) i Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie. Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach. Członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. Założycielka kancelarii prawnej, dyrektor ds. prawnych dużej korporacji międzynarodowej. Spełniona zawodowo i rodzinnie powraca do  swojej muzycznej pasji. Obecnie przygotowuje kolejne produkcje na swoją debiutancką płytę, z czego pierwszą propozycją muzyczną był singiel „Lekko tak”.


zajrzyj po więcej:

LIKA na Facebooku
LIKA na Instagramie
LIKA na YouTube
strona oficjalna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.