Line up Edison Festiwal powiększa się min. o Bitaminę i O.S.T.R.!

Piękny lipcowy weekend, promienie słońca, jezioro, trawa i wspaniała dawka muzyki! To wszystko w jednym miejscu i czasie! Już 20 – 21.07 startuje druga edycja Edison Festiwal – Taste The Music! Organizatorzy poszerzyli właśnie skład artystów o Bitaminę, O.S.T.R., Edyta Górecka oraz MÖRK.

Wcześniej ogłoszono, że na scenie w Baranowie pod Poznaniem wystąpi Krzysztof Zalewski, Julia Pietrucha, Sonbird, Tęskno, Marcelina oraz Nixes. Już ten skład fanów tego młodego festiwalu zachwycił a ogłoszenie nowych artystów zdecydowanie poszerzył to grono!

This slideshow requires JavaScript.

Bitamina grupa muzyków tworzących muzykę, która nie idzie równo z panującymi trendami czy modą. Zespół nie zabiega o promocję czy rozgłos a mimo to fanów ich twórczości nie brakuje! Grają tak jak czują i myślą dzięki przyjaźni i miłości do muzyki, która kiedyś ich połączyła. Dziś Bitamina ma na koncie cztery albumy: „Listy Janusza” (2013), „Plac zabaw” (2014), „C” (2016) oraz „Kawalerka” (2017). Obecnie pracują nad najnowszym albumem, który promują single „Na pół” oraz „Na uchu słonia”.

Edyta Górecka to finalistka konkursu Skoda Auto Muzyka oraz Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo. Katarzyna Nosowska, gdy usłyszała pierwszy jej utwór powiedziała „To jest głos pochodzący z zupełnie innej rzeczywistości. Na scenie obok artystki zobaczymy również zespół w składzie Radek Musiolik (gitara), Rafał Niewiadomski (gitara), Bartek Bargiel (gitara basowa) oraz Michał Begej (perkusja).

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski, którego nie ma co przedstawiać 😉 Jeden z najpopularniejszych polskich raperów, który sprzedał w Polsce ponad 300 tys. egzemplarzy albumów. Dotychczas wydał aż 16 albumów z czego najnowszy „Instrukcja obsługi świrów” miał premierę pod koniec lutego tego roku.

MÖRK to węgierski zespół, który w swojej muzyce łączy wiele gatunków muzycznych, ale na pierwszy plan wychodzą jednak soul, funk i jazz. Tworzą nie tylko nietypową muzykę, ale grają w nietypowych miejscach. Przedszkola i salę wspinaczkowe zaprowadziły grupę na festiwalowe sceny. Wkrótce premierę będzie miał ich drugi album zatytułowany „The Death and Resurrection of Mörk”.


Zajrzyj po więcęj:

FB: https://www.facebook.com/EdisonFestivalTasteTheMusic/

www: http://edisonfestival.pl