Line up tegorocznych Wianków nad Wisłą jest zachwycający!

Krzysztof Zalewski

Tegoroczna edycja Wianków nad Wisłą zapowiada się niezwykle. Tak zróżnicowanej listy artystów nie spodziewał się chyba nikt.

Już w najbliższą sobotę 22 czerwca w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu w Warszawie odbędą się Wianki nad Wisłą podczas których wystąpią: Tulia, L.U.C, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska i Nervo.

Poza koncertami podczas Wianków będzie szereg atrakcji towarzyszących takich jak jarmark kulinarny podczas którego odbędzie się kulinarne show mistrzów patelni. Wróćmy jednak do muzycznego aspektu tego wydarzenia.

Tulia – połączenie tradycji z nowoczesnością.

Jest to żeńska, wokalna grupa folkowa założona w 2017 roku w Szczecinie. W skład zespołu wchodzą: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka, Tulia Biczak. Historia zespołu jest bardzo ciekawa. W październiku 2017 roku wokalistki nagrały i opublikowały swoją interpretację przeboju Depeche Mode Enjoy the Silence, który w tym samym miesiącu trafił na oficjalny fan page zespołu i w następstwie tego wydarzenia powstał właśnie zespół Tulia.
Jeśli chcecie więc przekonać się jak brzmią przeboje również polskich gwiazd w folkowych aranżach nie może Was zabraknąć na tym koncercie.

L.U.C – wyjątkowe podejście do muzyki.

L.U.C to raper, beatbokser i producent muzyczny, a także reżyser teledysków. W 2015 roku wraz z Janem Feat’em założył pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 Rebel Babel Esemble. Jest to wyjątkowe, muzyczne zjawisko bo tworzy transkulturowy, międzynarodowy big-band, nieograniczoną orkiestrę orkiestr dętych w którym zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy. L.U.C to sama pozytywność, a jego energia sceniczna w rewelacyjny sposób pulsuje między nim, a publicznością.

L.U.C
fot. Patrycja Kotecka

Krzysztof Zalewski – jednoosobowa orkiestra.

Krzyś to nie tylko rewelacyjny wokalista czy tekściarz, ale również doskonały multiinstrumentalista. Jego koncerty solo act to jednoosobowe widowisko muzyczne. Poza genialnymi umiejętnościami tworzenia podczas koncertów niepowtarzalnego klimatu Zalewski ma doskonały kontakt z publicznością i jako jeden z nielicznych artystów zawsze znajduje czas dla fanów na wspólne zdjęcie, autograf czy chwile rozmowy. Jego koncerty wyprzedają się na pniu więc Wianki to doskonała okazja do posłuchania Krzysia na żywo z pewnością że nie zabraknie biletów.

Katarzyna Nosowska – energetyczne szaleństwo.

Kaśka mimo że bywa czasem dość statyczna w swej kreacji scenicznej to jednak publiczności daje energetyczne szaleństwo. Uważam, że to jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek na polskim rynku muzycznym. Po zawieszeniu działalności zespołu Hey, Nosowska pojawiła się w zupełnie nowym anturażu. Zaczęło się od prężnie rozwijającego się konta na Instagramie, przez książkę po nowe, zupełnie zaskakujące wydawnictwo muzyczne Basta, które zostało doskonale przyjęte zarówno przez krytyków muzycznych jak i fanów artystki.

fot. Patrycja Kotecka

Nervo – podwójna elektroniczna siła.

Nervo to australijski duet muzyczny, który tworzą bliźniaczki Miriam i Olivia Nervo. Są też znane pod nazwą Nervo Twins. Ich muzyka to połączenie elektronicznej muzyki tanecznej dance, muzyki pop i electro house. Dziewczyny są między innymi współautorkami utworu When Love Takes Over  wykonywanego przez Davida Guettę i Kelly Rowland, który został nagrodzony Grammy Award. Jeśli lubcie dancowe klimaty musicie posłuchać Nervo live.

Piękna pogoda, muzyczna uczta, piękne okoliczności przyrody, mnóstwo atrakcji towarzyszących to właśnie Wianki nad Wisłą.
Serdecznie polecamy! Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie wydarzenia.