List Otwarty – „Pyrrustratus jako WiktoRajska Utopia”

Album „Bałagan” to debiutanckie wydawnictwo szczecińskiej grupy List Otwarty. Płyta jest konceptem oferującym Słuchaczowi podróż do przyszłości, która zahaczając o problemy społeczne jak i behawioralne skłoni Słuchacza do autorefleksji. Paradygmaty moralności, rozdarcie wewnętrzne, technologiczny prymat – Słuchacz podczas przedzierania się przez las skrajnych emocji pozna na nowo zimno i smutek, dotknie złości, niepewności czy lęku przed ostracyzmem. Mimo narracji osadzonej w czasowo wciąż nieosiągniętym świecie, zagłębiając się w otwartą przestrzeń metafor Słuchacz znajdzie sukcesję wydarzeń aktualnych i wszechobecnych w tym miejscu, w którym aktualnie się znajduje.

Teledysk do utworu „Pyrrustratus jako WiktoRajska Utopia” , pochodzącego z debiutanckiej płyty LISTU OTWARTEGO „Bałagan”. Nagranie zostało zrealizowane w szczecińskiej przystani kultury: OFF Marina.

List Otwarty powstał w Szczecinie w drugiej połowie 2014 roku. Początkowo wykonywane utwory solowe założyciela – Bartłomieja Mieżyńskiego dały podstawę do dalszych działań – po wielu próbach, kilku koncertach i niezliczonej ilości spotkań muzycy postanowili stworzyć materiał, który będzie wypadkową muzycznej osobowości każdego z nich.

Muzykę, która wykiełkowała z nasion porozrzucanych po skrajnie różnych gatunkach trudno zamknąć w jednej szufladzie. List Otwarty łączy brzmienia jazz-hopu z rockiem progresywnym, funku z trip-hopem… Wszystko to domknięte inteligentnymi, nierzadko publicystycznymi tekstami pełnymi metafor, ocierającymi się o poezję. Zabiegi te, choć ryzykowne i niespotykane sprawdzają się znakomicie. Połączenie ogromnych emocji przekazywanych w tekstach, wyrafinowanie kompozycyjne i niesamowita energia na koncertach daje mieszankę, która musi zwrócić uwagę. List Otwarty stara się wprowadzić nową jakość do muzyki wokół-hiphopowej wraz z nadchodzącą, debiutancką płytą „Bałagan”. Choć nie będzie to łatwe – chcą spróbować i spróbują.


LIST OTWARTY na facebooku: https://www.facebook.com/ListOtwartyPL/ LIST OTWARTY na twitterze: https://twitter.com/ListOtwarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.